Archiwum ogłoszeń

20. NIEDZIELA ZWYKŁA – 18  SIERPNIA 2019 r.

We wtorek wspomnienie św. Bernarda , opata i doktora Kościoła. Po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lectio  Divina.

W środę wspomnienie św. Piusa X, papieża. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza.

W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

W sobotę święto  św. Bartłomieja, apostoła.

W ciągu tygodnia Msze św. według podanych intencji mszalnych. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku  po Mszach świętych.

Parafian  z ul. Warszawskiej nry: 134, 132, 130, 128, 126, 124, 122, 118, 116, 114, 112, 110, 108, 106, 104, 98 prosimy o ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. Prosimy o dostarczenie do piątku. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym  tygodniu.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domów.

Poniedziałek 19.08.

7.00 za dusze czyśćcu cierpiące

18.00 +Helena i Roman Jamróz

Niedziela – 25.08.

7.00+ Maciej Nagelholz, 17 rocz. śm., Bogusław Nagelholz, Zofia i Piotr Prażmowscy

9.00 w 25 rocz. ślubu Danuty i Pawła, dziękczynna z prośbą o łaski

10.30 +Maria, Edward, Irena Cichy

16.00 o zdrowie , błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Joanny i Janusza

Czytania na 18 sierpnia 2019 r

I czytanie: (Jr 38, 4-6. 8-10)
W czasie oblężenia Jerozolimy przywódcy, którzy trzymali Jeremiasza w więzieniu, powiedzieli do króla: „Niech umrze ten człowiek, bo naprawdę obezwładnia on ręce żołnierzy, którzy pozostali w tym mieście, i ręce całego ludu, gdy mówi do nich podobne słowa. Człowiek ten nie szuka przecież pomyślności dla tego ludu, lecz nieszczęścia”. Król Sedecjasz odrzekł: „Oto jest w waszych rękach!” Nie mógł bowiem król nic uczynić przeciw nim. Wzięli więc Jeremiasza i wtrącili go, spuszczając na linach, do cysterny Malkiasza, syna królewskiego, która się znajdowała na dziedzińcu wartowni. W cysternie zaś nie było wody, lecz błoto; zanurzył się więc Jeremiasz w błocie. Ebedmelek wyszedł z domu królewskiego i rzekł do króla: „Panie mój, królu! Źle zrobili ci ludzie, tak postępując z prorokiem Jeremiaszem i wrzucając go do cysterny. Przecież umrze z głodu w tym miejscu, zwłaszcza że nie ma już chleba w mieście”. Rozkazał król Kuszycie Ebedmelekowi: „Weź sobie stąd trzech ludzi i wyciągnij proroka Jeremiasza z cysterny, zanim umrze”.

II czytanie: (Hbr 12, 1-4)
Bracia: Mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków, zrzuciwszy wszelki ciężar, a przede wszystkim grzech, który nas łatwo zwodzi, biegnijmy wytrwale w wyznaczonych nam zawodach. Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala. On to zamiast radości, którą Mu obiecywano, przecierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę, i zasiadł po prawicy na tronie Boga. Zważcie więc na Tego, który ze strony grzeszników tak wielką wycierpiał wrogość wobec siebie, abyście nie ustawali, załamani na duchu. Jeszcze nie opieraliście się aż do krwi, walcząc przeciw grzechowi.

Ewangelia: (Łk 12, 49-53)
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej”.