Archiwum ogłoszeń

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 września 2021

W poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 19.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie

We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lectio divina.

W środę  wspomnienie N.M.P. Bolesnej.

W czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. O godz. 17.00 Godzina święta, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Od godz. 17.30 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich na wspólną modlitwę różańcową.

W sobotę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. W tym dniu doroczna pielgrzymka naszej parafii na odpust Podwyższenia Krzyża świętego do sanktuarium w Mogile. Msza św.    o godz. 18.00.

Dzisiejsza składka jest na cele inwestycyjne naszej parafii. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj i za przelewy bankowe z ostatniego miesiąca.

W przyszłą niedzielę uczniowie klas V o godz. 12.00 będą mieć Mszę św. na I rocznicę Komunii św. Spowiedź dzieci w piątek od godz. 17.00.

W tym tygodniu o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła prosimy Parafian z C5 nry: 1, 2, 4; ul. C6 nry: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9; ul.  C7 1, 2, 4. Dziękujemy za ofiary złożone w poprzednim tygodniu.

Spotkanie rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej będzie   w niedzielę 19 września po Mszy św. o godz. 16.00.

Spotkanie rodziców uczniów klas VII w sprawie bierzmowania będzie w niedzielę, 26 września, po Mszy św. o godz. 16.00

Zapraszamy chłopców od klasy III, którzy pragną zostać ministrantami na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 w zakrystii.

W przyszłą niedzielę wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Bibicach przeprowadzą zbiórkę charytatywną, której celem będzie pomoc dla  czternastoletniej Hani. Dziewczynka nie chodzi, nie siedzi, nie mówi. Wszystko to spowodowane jest wadą wrodzoną mózgu, Na chwilę obecną konieczna jest operacja, bez której postępujące deformacje stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia Hani.

Solenizantom i jubilatom, składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i zdrowia.  Zachęcamy do czytania prasy religijnej.

Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła  ś.p. Janina Piotrowska, lat 86 i Krystyna Podsiadło, lat 85.

Poniedziałek –13.09

7.00 za Parafian

19.00 +ks. Włodzimierz Bogacz

Wtorek – 14.08.

7.00 +Teresa Kuc, od syna Wawrzyńca z rodziną

18.00 +Tadeusz Foryś, rocz. śm. Środa- 15.09

7.00 za zmarłych Parafian z ulic A    i B4, intencja z Bożego Ciała

18.00 Zbiorowa

– o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Janiny

+Joanna Bawiec,
od pracowników Samapol Stacji Paliw Jodłowa

+Władysław Krawczyk,
od rodziny Zygmuntowiczów     i Golanków

+Leszek Dzióbek, od rodziny Kłosowskich

+Piotr Niewiara, od rodziny Szybów

+Władysław Wójcik

od  Józefy Warchoł z córką

+Zofia Nowak, od męża

+Zofia Nowak, od siostry Danuty

+Józef Dukała, od siostry z mężem

+Stanisław Przeniosło, od siostry Stefanii z rodziną

Czwartek – 16.09.

7.00 +Iwona Mucha

18.00 Bronisław Nęcek, Sabina i Bronisław Golara

Piątek – 17.09.

15.00 o zdrowie dla siostry Bożeny

18.00 +Anna, Wiesława, Stanisław, Franciszek i Marianna Ordys, Katarzyna i Jan Małupa

Sobota – 18.09.

7.00 w 20 rocznicę ślubu Joanny i Janusza, dziękczynna  z prośba o Boże błogosławieństwo o potrzebne łaski

18.00 +Tomasz Górak, od rodziny Nazim

Niedziela– 19.09.

7.00 +Lidia Zięba, 27 rocz. śm.

9.00 +Marian Krakowski

10.30 +Zofia i Mateusz Waśko

12.00  Rocznica I Komunii klas piątych

16.00 +Zofia Gabiga, mąż Józef

Czytania na 12 września 2021

I czytanie: (Iz 50, 5-9a)
II czytanie: (Jk 2, 14-18)
Ewangelia: (Mk 8, 27-35)
Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów: „Za kogo uważają Mnie ludzie?” Oni Mu odpowiedzieli: „Za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków”. On ich zapytał: „A wy za kogo Mnie uważacie?” Odpowiedział Mu Piotr: „Ty jesteś Mesjasz”. Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili. I zaczął ich pouczać, że Syn Człowieczy wiele musi wycierpieć, że będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; że zostanie zabity, ale po trzech dniach zmartwychwstanie. A mówił zupełnie otwarcie te słowa. Wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać. Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: „Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku”. Potem przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: „Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je”.