Archiwum ogłoszeń

6. NIEDZIELA ZWYKŁA – 17  LUTEGO 2019

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza.

We wtorek  po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne lectio divina.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Po Mszy św. wieczornej kolejne  spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.

W czwartek o godz.  17.30 wspólny różaniec w intencji pokoju na świecie.

W piątek święto Katedry św. Piotra, Apostoła. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za ś.p. ks. Włodzimierza Bogacza, pierwszego proboszcza, w 17 rocznicę śmierci.

W sobotę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. W tym tygodniu Msze św. według podanych intencji mszalnych.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 19.30 i sobotę o godz. 11.00 i 12.00.

Za tydzień Przyjaciele Misji Karmelitańskich przeprowadzą w naszej parafii niedzielę misyjną. Zostanie wygłoszone okolicznościowe kazanie oraz będzie możliwość materialnego wsparcia misji w Burundi i Rwandzie przez ofiary złożone do puszek lub zakup misyjnych pamiątek.

Parafian z ulic: Osiedle Wojskowe 1a, bloki 1 i 2 prosimy o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Prosimy o złożenie ich do piątku w zakrystii. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu.

Msze św. w tym tygodniu według podanych intencji mszalnych.

W dniu 23 lutego (sobota) Ochotnicza Straż Pożarna w Węgrzcach zaprasza wszystkich chętnych do wstąpienia w jej szeregi na spotkanie w remizie OSP od godz. 18.00

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: ś.p. Genowefa Myjak, lat 91          i ś.p. Ewa Krużelecka-Noszkowska, lat 73

Poniedziałek 18.02.

18.00 +Barbara Klimczyk, Janina Dyner, Wiesława i Mieczysław Bożyk

Wtorek -19.02.

18.00 +Helena Palmowska, od Koła Gospodyń

Środa 20.02.

18.00 Zbiorowa: +ks. Włodzimierz Bogacz, od Rady Parafialnej; +Stefan Rożek, od Marii i Jana Bartosiewicz z Chrzanowa; +Marian Wójtowicz, od Jana Raźnego z Dziekanowic; +Genowefa Idzik, od swatów z Krępnej; +Grażyna Wyjadłowska w rocz. pogrzebu; +Józef Sapeta, od siostry Janiny z rodziną; +Genowefa Myjak, od sąsiadów z ul. C20; +Helena Palmowska, od koleżanek

Czwartek 21.02.

18.00 +ks. Włodzimierz Bogacz, od Kół Różańcowych

Piątek-22.02.

15.00 +Rudolf Jakubas, 6 rocz. śm., ++rodzice Stanisława i Piotr

18.00 +ks.Włodzimierz Bogacz, 17 rocz. śm.

Sobota-23.02.

7.00 +Rafał Mielec, 7 rocz. śm.

18.00 w 11 urodziny Zosi, dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo

Niedziela  – 24.02.

7.00 +Julianna, Piotr Sokół, synowie Jan, Andrzej, +Stanisław Karpierz

9.00 +Maria Rzegotka

10.30 +Krzysztof Ojczyk, 2 rocz. śm., +Czesław Mossakowski, +Zofia Mossakowska

12.00 w 7 urodziny Adasia, z prośbą o błogosławieństwo Boże

12.00 +Anna Dadej, 7 rocz. śm.

16.00 +Sergiusz Megiel, ++ rodzice Teofila i Stanisław

Czytania na 17 lutego  2019 r

I czytanie: (Jr 17, 5-8)
Tak mówi Pan: „Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę, a od Pana odwraca swe serce. Jest on podobny do dzikiego krzewu na stepie, nie dostrzega, gdy przychodzi szczęście; wybiera miejsca spalone na pustyni, ziemię słoną i bezludną. Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją. Jest on podobny do drzewa zasadzonego nad wodą, co swe korzenie puszcza ku strumieniowi; nie obawia się, gdy nadejdzie upał, bo zachowa zielone liście; także w roku posuchy nie doznaje niepokoju i nie przestaje wydawać owoców”.

II czytanie: 1 Kor 15, 12. 16-20)
Bracia: Jeżeli głosi się, że Chrystus zmartwychwstał, to dlaczego twierdzą niektórzy spośród was, że nie ma zmartwychwstania? Jeśli umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w waszych grzechach. Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie. Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania. Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwociny spośród tych, co pomarli.

Ewangelia: (Łk 6, 17. 20-26)
Jezus zszedł z Dwunastoma na dół i zatrzymał się na równinie; był tam liczny tłum Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jeruzalem oraz z nadmorskich okolic Tyru i Sydonu. On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił: „Błogosławieni jesteście, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni jesteście, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego odrzucą z pogardą wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom. Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą. Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom”.