Archiwum ogłoszeń

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 LUTEGO  2021

Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzimy niedzielę „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom, aby mogli prowadzić dzieła ewangelizacyjne, edukacyjne, medyczne i charytatywne.

Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych   o godz. 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00, potem Msza św. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali  można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W czwartek święto św. Kazimierza, królewicza,  patrona archidiecezji krakowskiej.

W piątek okazja do spowiedzi św. w godz. 6.40-7.00, 14.30-15.00 i 17.00-18.00. Po drodze krzyżowej adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 8.30. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające do Matki Najświętszej.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła są do nabycia baranki Caritasu. Koszt baranka to 6 zł, które przeznaczone jest na działalność Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Ofiara złożona ponad tę kwotę przeznaczona jest na parafialne potrzeby charytatywne. Przygotowane będą m.in. paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.  Prosimy o pomoc w wsparciu tego dzieła. W sklepach na terenie parafii (u Roberta, u Leji – Boleń i ul. Warszawska, sklep Majsterek, Euro na Sudole) wystawione będą kosze, do których można do Niedzieli Palmowej  składać dary.

Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Radzimy, aby ze względu na pandemię ofiary te składać przelewem bankowym. Od przyszłej niedzieli będzie można również wesprzeć to dzieło przez złożenie ofiary do puszki po Gorzkich żalach.

Informacja dla narzeczonych, pragnących skorzystać z poradni w naszej parafii(czynna w każdy 1. i 3. środa miesiąca), w godz. 1830 – 1930 w salce nad kaplicą. Zapisy do Poradni odbywają się wyłącznie przez stronę internetową: www.ftrodzinie.pl/. (Po wejściu na stronę wybieramy: Przygotowanie do ślubu –> Poradnia przedmałżeńska /rejestracja/ -> doradca-rodzinny: Parafia Węgrzce  (data, godzina)

Solenizantom i jubilatom, składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i zdrowia.  Zachęcamy do prasy religijnej.

Poniedziałek – 1.03.

12.00 +Joanna Bawiec, od sąsiadów

16.00 +Bronisław Nęcek, Bronisław Golara, Aniela i Marian Nęcek

Czytania na 28 lutego 2021

I czytanie: (Rdz 22,1-2.9-13.15-18)
Bóg wystawił Abrahama na próbę. Rzekł do niego: „Abrahamie!” A gdy on odpowiedział: „Oto jestem”, powiedział: „Weź twego syna jedynego, którego miłujesz, Izaaka, idź do kraju Moria i tam złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jaki ci wskażę”. A gdy przyszedł na to miejsce, które Bóg wskazał, Abraham zbudował tam ołtarz, ułożył na nim drwa i związawszy syna swego Izaaka położył go na tych drwach na ołtarzu. Potem Abraham sięgnął ręką po nóż, aby zabić swego syna. Ale wtedy anioł Pana zawołał na niego z nieba i rzekł: „Abrahamie, Abrahamie!” A on rzekł: „Oto jestem”. Powiedział mu: „Nie podnoś ręki na chłopca i nie czyń mu nic złego! Teraz poznałem, że boisz się Boga, bo nie odmówiłeś Mi nawet twego jedynego syna”. Abraham obejrzawszy się poza siebie, spostrzegł barana uwikłanego w zaroślach. Poszedł więc, wziął barana i złożył w ofierze całopalnej zamiast swego syna. Po czym anioł Pana przemówił głośno z nieba do Abrahama po raz drugi: „Przy sięgam na siebie, mówi Pan, że ponieważ uczyniłeś to i nie szczędziłeś syna twego jedynego, będę ci błogosławił i dam ci potomstwo tak liczne jak gwiazdy na niebie i jak ziarnka piasku na wybrzeżu morza; potomkowie twoi zdobędą warownie twych nieprzyjaciół. Wszystkie ludy ziemi będą sobie życzyć szczęścia na wzór twego potomstwa, dlatego że usłuchałeś mego rozkazu”.

II czytanie: (Rz 8, 31b-34)
Bracia: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby nam wraz z Nim i wszystkiego nie darować? Któż może wystąpić z oskarżeniem przeciw tym, których Bóg wybrał? Czyż Bóg, który usprawiedliwia? Któż może wydać wyrok potępienia? Czy Chrystus Jezus, który poniósł za nas śmierć, co więcej – zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami?

Ewangelia: (Mk 9,2-10)
Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych.