Archiwum ogłoszeń

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ  – 16 CZERWCA  2019 r.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

W poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza.

We wtorek  po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne lectio divina.

W środę Msza św. na zakończenie roku szkolnego  o godz. 18.00.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem godz. 12.00. Po Mszy  św. o godz. 10.30 procesja eucharystyczna. Prosimy o udział  w procesji strażaków, panie i panów do feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne w białych  strojach. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: ołtarz I ul A4/2 (przy Państwie Wiatr) – parafianie Bosutowa od Państwa Foryś, ołtarz II ( przy ul. C1/15) – parafianie Bosutowa począwszy od Polindusa, ołtarz III (przy ul. C13/8) – parafianie z Bolenia, ołtarz IV ( przy ul. C6/1, przy Państwie Wydrzyńskich) – parafianie z oś. Bosutów. Ołtarze są gotowe, należy je zabrać od Pana kościelnego i udekorować. Pragniemy aby nasza procesja Bożego Ciała była jeszcze piękniejsza i odbyła się według pewnego szyku.  Dlatego zapraszamy dzieci, dziewczynki i chłopców  wraz z rodzicami na krótką próbę sypania kwiatków i dzwonienia. Próba jest w dwóch terminach: dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30  lub w środę o godz. 18.45.

W czasie oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Od przyszłej niedzieli do końca wakacji  nie ma Mszy św. o godz. 12.00

„Bóg zapłać” za ofiary do puszek  złożone przed tygodniem na cel pomocy misjonarzom w Kenii. Zebrano kwotę 6282 zł i  9 €.

Za tydzień przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji „Po pierwsze Człowiek”, prowadzona przez ss. Albertynki. Zebrane środki zostaną przekazane na remont mieszkań treningowych dla bezdomnych kobiet (głównie matek z dziećmi) oraz prowadzenie Jadłodajni dla osób ubogich.

W dniach 30 sierpnia do 1 września rekolekcje w Bystrej k. Makowa Podhalańskiego dla Wspólnoty Magnificat. Zapraszamy chętnych parafian, a szczególnie tych, którzy uczestniczyli w Seminarium Odnowy Wiary. Zgłoszenia w zakrystii.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odszedł ś.p. Jerzy Kowalski, lat 86.

Poniedziałek 17.06.

7.00 za Parafian

18.00 +Małgorzata Ciaćma, 33 rocz. śm.,      m. Stanisław

Wtorek, 18.06.

7.00 w intencji Aliny Kula, od przyjaciół

18.00 +Zofia, Jan Witek, c. Krystyna

Środa 19.06.

7.00 +Edward Książek, 15 rocz. śm., +Maria Książek

18.00 Zbiorowa: o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Tadeusza, +Jan Idzik, od Mirosława Gołyźniaka z rodziną; +Genowefa Idzik, od koleżanek i kolegów z DPS-u Batowice, +Stefan Rożek, od kolegów z hotelu Cracovia; +Jan Zygmuntowicz, od Lucyny Proszowskiej; +Stanisław Skrzekucki, od, Adama z Rudawy; +Jan Zygmuntowicz, od rodziny Zabiegajów i Sokołów, +Jerzy Kowalski, od Grażyny i Kazimierza Pilchów z rodziną

Czwartek 20.06 – Boże Ciało

7.00 o Boże błogosławieństwo dla Nadii Marii

9.00 w 10 rocz. ślubu Moniki i Jakuba, dziękczynna z prośbą o łaski

10.30 w 62 rocz. urodzin Teresy, dziękczynna z prośbą o łaski

10.30 +Paweł Broś

16.00 +Tadeusz Cienkosz, 9 rocz. śm.

Piątek 21.06.

15.00  za Parafian

18.00 w 5 rocz. ślubu Katarzyny i Gniewka, dziękczynna z prośbą o łaski

Sobota-22.06.

7.00 +Jan Pławecki

18.00 +Marian Krakowski

Niedziela -23.06.

7.00 o błogosławieństwo dla wnuków

9.00 +Władysław i Jadwiga Nowak, Władysław i Janina Stasiak

10.30 +Jan Wawrzeń, od syna Mateusza

16.00 +Czesław Cyganek, Józef Socha

Czytania na 16 czerwca 2019 r

I czytanie: (Prz 8,22-31)
To mówi Mądrość Boża: ”Pan mnie stworzył, swe arcydzieło, przed swymi czynami, od dawna. Od wieków jestem stworzona, od początku, zanim ziemia powstała. Jestem zrodzona, gdy jeszcze bezmiar wód nie istniał ani źródła, co wodą tryskają, i zanim góry stanęły. Poczęta jestem przed pagórkami, nim ziemię i pola uczynił, początek pyłu na ziemi. Gdy niebo umacniał, z Nim byłam, gdy kreślił sklepienie nad bezmiarem wód, gdy w górze utwierdzał obłoki, gdy źródła wielkiej otchłani umacniał, gdy morzu stawiał granice, by wody z brzegów nie wyszły, gdy kreślił fundamenty pod ziemię. Ja byłam przy Nim mistrzynią, rozkoszą Jego dzień po dniu, cały czas igrając przed Nim, igrając na okręgu ziemi, znajdując radość przy synach ludzkich”.

II czytanie: (Rz 5,1-5)
Bracia: Dostąpiwszy usprawiedliwienia przez wiarę, zachowajmy pokój z Bogiem przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzięki któremu uzyskaliśmy przez wiarę dostęp do tej łaski, w której trwamy i chlubimy się nadzieją chwały Bożej. Ale nie tylko to, lecz chlubimy się także z ucisków, wiedząc, że ucisk wyrabia wytrwałość, a wytrwałość wypróbowaną cnotę, wypróbowana cnota zaś nadzieję. A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany.

Ewangelia: (J 16,12-15)
Jezus powiedział swoim uczniom: ”Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam oznajmi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi”.