Archiwum ogłoszeń

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 10 STYCZNIA  2021

Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna się okres zwykły.

Dzisiejsza składka jest na cele inwestycyjne naszej parafii. „Bóg zapłać” o ofiary dzisiaj złożone oraz z przelewy bankowe z ostatniego miesiąca.

Zapraszamy rodziny z poszczególnych ulic naszej parafii na Msze św. „kolędowe” w ciągu tygodnia o godz. 18.00. Podczas tej Mszy św. Bożej opiece polecamy rodziny z danych ulic. Harmonogram tych Mszy św. znajduje się w Internecie lub w wersji papierowej przy prasie religijnej .

W piątek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza.

Solenizantom i jubilatom, składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i zdrowia.  Zachęcamy do prasy religijnej.

Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła ś.p. Joanna Bawiec, lat 48.

Poniedziałek – 11.01.

7.00 za Parafian

18.00 Msza św. „kolędowa”, za Parafian z ulic: A 9, ul. A 10, ul. A 11 , A13,  A14

Wtorek –12.01

7.00 za Ofiarodawców

18.00 Msza św. „kolędowa, za Parafian z ulic: A9/19, ul. B 4 ,  ul. B 3

Środa -13.01.

7.00 +Ryszard Bielewicz, od Jana i Ewy Zbroja

18.00  Zbiorowa

+Stefan Kozłowski, od Agnieszki z rodziną

+Marek Barański, od mieszkańców bl. 3

+Bronisław Poskrobko, od klubu „Partyzant”

+Krystyna Koczwara, od Ewy i Mariana Płonka z rodziną

+Anna, Bronisława, Ludwik, Zdzisław, Antoni i Zofia

+Stefania Bębenek, od córki Marysi z rodziną

+Marianna Wiklik, od Grażyny i Franciszka Rożek z rodziną

+Zofia i Stanisław Dyląg

+Tadeusz Dzioba, rocz. śm.

+Stefan Rożek i ++ rodzice Stefania i Franciszek

+Joanna Bawiec, od rodziny Bolechów

Czwartek – 14.01.

7.00 za kapłanów z naszej parafii

18.00 Msza św. „kolędowa”, za Parafian z ulic: ul. B 1, Do Prochowni, ul. Magiczna,  Przy Forcie

Piątek, 15.01.

15.00 +Bogusław Kalicki, od rodziny Strenikowskich

18.00 Msza św. „kolędowa” za Parafian z ulic: Powstańców ul. Dziekanowicka, ul. Dorożkowa

18.00 +Marek Barański, od córki Gabrieli z mężem i wnuczkiem Rysiem

Sobota – 16.01.

7.00 +Bogusław Kalicki, od Marzenny i Andrzeja Boczkowskich

18.00 Msza św. ”kolędowa” za Parafian z ulic: A9/11 i A9/13, A8, A17, B 5

Niedziela – 17.01.

7.00 +ks. Włodzimierz Bogacz

9.00 +Kacper i Zofia Bochenek, Ignacy Poznański

10.30 +Zuzanna, Kazimierz Czarnieccy, Genowefa Nowak

12.00 +Józefa, Piotr i Jaś Kurczych, +Henryk Górak

12.00 +Joanna Bawiec, od męża i syna Macieja

16.00 +Piotr i Franciszka Boczek, od wnuczki z rodziną

Czytania na 10 stycznia 2021

I czytanie: (Iz 55, 1-11)
Tak mówi Pan: „Wszyscy spragnieni, przyjdźcie do wody, przyjdźcie, choć nie macie pieniędzy! Kupujcie i spożywajcie, dalejże, kupujcie bez pieniędzy i bez płacenia za wino i mleko! Czemu wydajecie pieniądze na to, co nie jest chlebem? I waszą pracę – na to, co nie nasyci? Słuchajcie Mnie, a jeść będziecie przysmaki i dusza wasza zakosztuje tłustych potraw. Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie mnie, a dusza wasza żyć będzie. Zawrę z wami wieczyste przymierze; niezawodne są łaski dla Dawida. Oto ustanowiłem go świadkiem dla ludów, dla ludów wodzem i rozkazodawcą. Oto zawezwiesz naród, którego nie znasz, i ci, którzy cię nie znają, przybiegną do ciebie ze względu na Pana, twojego Boga, przez wzgląd na Świętego Izraela, bo on ci dodał chwały. Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko! Niechaj bezbożny porzuci swą drogę i człowiek nieprawy swoje knowania. Niech się nawróci do Pana, a Ten się nad nim zmiłuje, do Boga naszego, gdyż hojny jest w przebaczaniu. Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami – mówi Pan. Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi moje – nad waszymi drogami i myśli moje – nad myślami waszymi. Zaiste, podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa”.

II czytanie: (1 J 5, 1-9)
Najmilsi: Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem, z Boga się narodził; i każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał. Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie. Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone, zwycięża świat; tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara. A któż zwycięża świat, jeśli nie ten, kto wierzy, że Jezus jest Synem Bożym? Jezus Chrystus jest tym, który przyszedł przez wodę i krew, i ducha, nie tylko w wodzie, lecz w wodzie i we krwi. Duch daje świadectwo, bo duch jest prawdą. Trzej bowiem dają świadectwo: duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą. Jeśli przyjmujemy świadectwo ludzi – to świadectwo Boże więcej znaczy, ponieważ jest to świadectwo Boga, które dał o swoim Synu.

Ewangelia: (Mk 1, 7-11)
Jan Chrzciciel tak głosił: „idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby schyliwszy się, rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym”. W owym czasie przyszedł Jezus z Nazaretu w Galilei i przyjął od Jana chrzest w Jordanie. W chwili gdy wychodził z wody, ujrzał rozwierające się niebo i Ducha jak gołębicę zstępującego na Niego. A z nieba odezwał się głos: „Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”.