1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Naszą modlitwa i ofiarą wspieramy wszelkie dzieła misyjne Kościoła. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.

Nabożeństwa różańcowe: w ciągu tygodnia o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Po nim Msza św.

W poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. W sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie uroczystość patronalna o godz. 17.00.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lectio divina.

Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w czwartek, 25 października o godz. 19.00.

Przyjmujemy  na wypominki. Modlitwy wg wypominek listopadowych: 1 listopada podczas procesji na cmentarzu, przez cały listopad od poniedziałku do piątku przed mszami o godz. 18.00.  Za zmarłych poleconych na wypominki roczne modlimy się w każdą niedzielę przed wszystkimi Mszami św. – z wyjątkiem godz. 10.30 –   a także odprawiamy  Mszę św. w pierwszy czwartek  miesiąca o godz. 7.00.

Prosimy zatroszczyć się o porządek przy  grobach swoich bliskich  na naszym parafialnym  cmentarzu. Jeśli przy grobie jest wykaszana trawa, to prosimy ją usunąć. Przypominam o segregacji śmieci na cmentarzu. Do kontenera wrzucamy tylko śmieci, które nie ulegają biodegradacji: szkło, plastik, druty, wstęgi, donice, sztuczne kwiaty itp. Natomiast do dołu wrzucamy odpady biologiczne np. kwiaty.

Parafian z ul.  C24 prosimy o ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła. Najlepiej prosimy je złożyć do piątku w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary złożone u ubiegłym tygodniu.

W listopadzie w Krakowie-Łagiewnikach, przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się Festiwal Filmów Chrześcijańskich. Szczegóły z repertuarem na ulotkach przy prasie religijnej. Adres  internetowy: www.festiwalarka.pl

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są też kalendarze o św. Andrzeju Boboli.

Poniedziałek 22.10.

7.00 za Parafian

18.00 +Jadwiga Gaik, Stefania Krawczyk, 5 rocz. śm.

18.00 +Barbara i Józef Ciaćma, Stefan Bednarczyk

Wtorek 23.10.

7.00 za Ofiarodawców

18.00 +Tomasz Zagórski

Środa 24.19.

7.00 w 8 urodziny Martynki

18.00 + Stanisław Cichy, od rodziny Kęsków

18.00 Zbiorowa: +Marian Wójtowicz, od Władysława Nowaka z rodziną, Helena Palmowska, od rodzin Krawczyków i Morawskich

Czwartek 25.10.

7.00 dziękczynna za dar chrztu św. dla Danuty, o błogosławieństwo Boże

18.00 +Maria Krawczyk, m. Franciszek

Piątek- 26.10.

15.00 +Stanisław i Franciszka Molak, s. Kazimierz

18.00  w 2 urodziny Franka

Sobota 27.10.

7.00 +Grażyna Wyjadłowska, od chrzestnej Heleny Szczodróch

18.00 +Alojzy, Honorata Fasuga, c. Maria

18.00 w 1 urodziny Łucji, od dziadków i rodziców

Niedziela  – 28.10.

7.00 +Andrzej i Zofia Poznańscy, Jan Łysek

9.00 +Jadwiga i Władysław Nowak, Janina i Władysław Stasiak

10.30 +Czesław Cyganek

10.30 + Jerzy Majewski, 6 rocz. śm.

12.00 w 1. rocznicę  chrztu Ingi Marii

16.00 +Tadeusz Franczyk (imieninowa), Julian i Stanisława Franczyk, Józef i Stanisława Maj

Czytania na 21 września 2018 r

I czytanie: (Iz 53, 10-11)
Spodobało się Panu zmiażdżyć swojego Sługę cierpieniem. Jeśli On wyda swe życie na ofiarę za grzechy, ujrzy potomstwo, dni swe przedłuży, a wola Pańska spełni się przez Niego. Po udrękach swej duszy ujrzy światło i nim się nasyci. Sprawiedliwy mój Sługa usprawiedliwi wielu, ich nieprawości On sam dźwigać będzie.

II czytanie: (Hbr 4, 14-16)
Mając arcykapłana wielkiego, który przeszedł przez niebiosa, Jezusa, Syna Bożego, trwajmy mocno w wyznawaniu wiary. Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł współczuć naszym słabościom, lecz poddanego próbie pod każdym względem podobnie jak my – z wyjątkiem grzechu. Przybliżmy się więc z ufnością do tronu łaski, abyśmy doznali miłosierdzia i znaleźli łaskę pomocy w stosownej chwili.

Ewangelia: (Mk 10, 35-45)
Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, podeszli do Jezusa i rzekli: „Nauczycielu, pragniemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy”. On ich zapytał: „Co chcecie, żebym wam uczynił?” Rzekli Mu: „Daj nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie”. Jezus im odparł: „Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?” Odpowiedzieli Mu: „Możemy”. Lecz Jezus rzekł do nich: „Kielich, który Ja mam pić, wprawdzie pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane”. Gdy usłyszało to dziesięciu pozostałych, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: „Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu”.