Archiwum ogłoszeń

19. NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 SIERPNIA 2020

W poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. We wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy; po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lectio divina. W czwartek święto NMP Kalwaryjskiej; Msza św. z procesją fatimską o godz. 19.00. W piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

W sobotę święto Wniebowzięcia NMP. Msze św. o 7.00, 9.00, 10.30 i 16.00.

15 sierpnia 2020 roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, w Diecezji Warszawsko-Praskiej podjęto modlitewną nowennę na wzór tej, która była odprawiana w stolicy w sierpniu 1920 roku. Nasz ks. Arcybiskup zachęca do  włączenia się do sztafety modlitwy w intencjach Ojczyzny. W  naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w piątek od godz. 18.40- 21.00

Dzisiaj  składka na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone podczas Mszy św. oraz za przelewy bankowe w ostatnim miesiącu. Numer konta bankowego parafii 37 1240 1431 1111 0000 1047 8167.

W przyszłą niedziele ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć ofiary tragicznego wybuchu w Bejrucie. Przez pośrednictwo Caritas zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Bejrutu.

W okresie wakacji Msze św. w ciągu tygodnia według podanych intencji mszalnych, a w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 12.00. Kancelaria parafialna czynna po porannej lub wieczornej Mszy św.

Prosimy o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła parafian z ulic ul Dorożkowa: 35, 68, 83, 84, 55, 115, 123, 124, 126, 143; ul. Powstańców nry: 113, 115a; : 121 i 121a; ul. Dziekanowicka nry; 2e, 2f, 3, 3a, 3c, 3d, 5, 7, 7a, 9a, 9b. 11, 15, 2f, 4b, 4, 4e, 4f, 6.

Możemy je zebrać po sąsiedzku i przekazać do piątku do zakrystii lub dokonać  przelewu bankowego.

W dniach 25-27 września planowana jest autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu i innych sanktuariów na Warmii i Mazurach. Koszt 630 zł przy 46 osobach zapisanych. Zaliczka przy zapisie 200 zł. Szczegółowy program w zakrystii. W przypadku trudnej sytuacji epidemicznej i obiektywnej  niemożliwości wyjazdu (zamknięte hotele, ograniczenia transportowe) zaliczka będzie zwrócona.

Solenizantom i jubilatom, składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego  i zdrowia. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego, zdrowego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.

Zachęcamy do prasy religijnej.

Poniedziałek -10.08.

7.00 za Parafian

Wtorek –11.08.

18.00 w 5 rocz. ślubu Magdaleny i Macieja, w 3 urodziny Róży, o błogosławieństwo Boże

Środa – 12.08.

18.00 Zbiorowa

+Jerzy Ożóg, od chrześniaka Dawida

+Kazimiera Jach, od Krystyny Frankowskiej

+Genowefa Nowak, od właścicieli i pracowników firmy Delta

+Barbara Adamczyk, od rodziny Sarach z Andrychowa

+Joanna Gadzińska-Galant,   od IV Wspólnoty Neokatechumenalnej z parafii św. Szczepana

+Stanisław Waśkowski, od rodziny Rojek

+Ludwik Sokół, od rodziny Dacynów

+Maria Jarosz, od Moniki i Rafała Wojs

o błogosławieństwo Boże dla Katarzyny i Andrzeja Krzesińskich

o Bożą opiekę i łaski w rodzinie

Czwartek -13.08.

19.00 +Stefan Rożek, ++ rodzice Stefania i Franciszek

Piątek – 14.08.

15.00 za Ofiarodawców

18.00 +ks. Włodzimierz Bogacz

Sobota – 15.08.

7.00 w 39 rocz. ślubu Katarzyny i Andrzeja Krzesińskich o błogosławieństwo Boże

9.00 w 5 rocz. ślubu Albertyny i Bartosza, o błogosławieństwo Boże

10.30 dziękczynna za zbiory od Koła Gospodyń

16.00 +Marianna Pławecka

Niedziela – 16.08.

7.00 Maria i Piotr Kozłowscy,   c. Elżbieta Janina, Zofia, s. Józef

9.00 w 30 rocz. ślubu Jolanty i Marka

10.30 w 42 urodziny Stanisława o Boże błogosławieństwo

16.00 w 25 rocz. ślubu Urszuli i Andrzeja o błogosławieństwo Boże

Czytania na 9 sierpnia 2020 r.

I czytanie: (1 Krl 19,9a.11-13a)
Gdy Eliasz przybył do Bożej góry Horeb, wszedł do pewnej groty, gdzie przenocował. Wtedy Pan skierował do niego słowo i przemówił: Wyjdź, aby stanąć na górze wobec Pana! A oto Pan przechodził. Gwałtowna wichura rozwalająca góry i druzgocąca skały [szła] przed Panem; ale Pan nie był w wichurze. A po wichurze – trzęsienie ziemi: Pan nie był w trzęsieniu ziemi. Po trzęsieniu ziemi powstał ogień: Pan nie był w ogniu. A po tym ogniu – szmer łagodnego powiewu. Kiedy tylko Eliasz go usłyszał, zasłoniwszy twarz płaszczem, wyszedł i stanął przy wejściu do groty.

II czytanie: (Rz 9,1-5)
Prawdę mówię w Chrystusie, nie kłamię, potwierdza mi to moje sumienie w Duchu Świętym, że w sercu swoim odczuwam wielki smutek i nieprzerwany ból. Wolałbym bowiem sam być pod klątwą [odłączony] od Chrystusa dla [zbawienia] braci moich, którzy według ciała są moimi rodakami. Są to Izraelici, do których należą przybrane synostwo i chwała, przymierza i nadanie Prawa, pełnienie służby Bożej i obietnice. Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen.

Ewangelia: (Mt 14,22-33)
Gdy tłum został nasycony, zaraz Jezus przynaglił uczniów, żeby wsiedli do łodzi i wyprzedzili Go na drugi brzeg, zanim odprawi tłumy. Gdy to uczynił, wyszedł sam jeden na górę, aby się modlić. Wieczór zapadł, a On sam tam przebywał. Łódź zaś była już sporo stadiów oddalona od brzegu, miotana falami, bo wiatr był przeciwny. Lecz o czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze. Uczniowie, zobaczywszy Go kroczącego po jeziorze, zlękli się myśląc, że to zjawa, i ze strachu krzyknęli. Jezus zaraz przemówił do nich: Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się! Na to odezwał się Piotr: Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie! A On rzekł: Przyjdź! Piotr wyszedł z łodzi, i krocząc po wodzie, przyszedł do Jezusa. Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: Panie, ratuj mnie! Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: Czemu zwątpiłeś, małej wiary? Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: Prawdziwie jesteś Synem Bożym.