Ogłoszenia parafialne

 

Archiwum ogloszeń

         

2.NIEDZIELA ADWENTU –  9 GRUDNIA 2018 R.

Roraty w ciągu tygodnia o godz. 6.45.

„Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary i przelewy bankowe na cele inwestycyjne naszej parafii.

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.15, w sobotę o godz. 10.00 i 11.00.

   We wtorek  Po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lectio divina.

W czwartek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę. W tym dniu po Mszy św. wieczornej w salce nad kaplicą spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych.

W piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

Pan Kościelny roznosi opłatki do naszych domów. Dzisiaj będzie na  ul. A 9, oś. Magiczne, A10, A11, A12, A11, A13, A14, w poniedziałek lewa strona Błoń, we wtorek prawa strona Błoń, w środa Galicja, Słoneczne, w czwartek Stacja Doświadczalna. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na   inwestycje w naszej parafii. Wraz z opłatkami Pan kościelny dostarcza  zaproszenie na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się w naszej parafii w styczniu 2019 r.

Parafian z ul. B4 (cała) prosimy o ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła. Najlepiej prosimy je złożyć do piątku w zakrystii. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu.

Caritas rozprowadza świece wigilijne. Są one wystawione na stoliku przy wyjściu. Koszt jednej świecy to         6 złotych, które są przekazane na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas archidiecezji krakowskiej. Ofiara złożona ponad tę kwotę przeznaczona będzie na pomoc charytatywną w naszej parafii. Przygotowane będą paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.  Prosimy o pomoc w wsparciu tego dzieła. W sklepach na terenie parafii (u Włocha, u Roberta, u Leji – Boleń i ul. Warszawska, sklep Majsterek, Euro na Sudole, Lewiatan przy Starym Trakcie) wystawione są kosze, do których można do 17 grudnia  składać dary dla potrzebujących.

W przyszłą niedzielę o godz. 10.30  rozstrzygnięcie konkursu  na własnoręcznie wykonaną szopkę bożonarodzeniową . Będą nagrody. Przed kościołem wolontariusze z naszej Szkoły w Bibicach zorganizują  kiermasz świąteczny.

W dniach 27.06.-7.07.2019 r. odbędzie się pielgrzymka do Medjugorie. Koszt 2490 zł. Szczegóły   i zapisy w zakrystii. Zaliczkę 700 zł należy wpłacić w dniu zapisu na pielgrzymkę na konto biura pielgrzymkowego.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł ś.p. Bronisław Nęcek, 69 lat.

              

Poniedziałek 10.12.

6.45 +Marian Wójtowicz, od żony

18.00 +Beata Wojtczak-Jeleń, od koleżanek Grażyny, Haliny i Danuty

 

Wtorek 11.12.

6.45 +Jan Bieńkowicz, od Aliny Grządziel

18.00 +Kazimierz Murowany, od córki z rodziną

18.00 +Krzysztof Gazda

 

 Środa 12.12.

6.45 o Bożą opiekę i błogosławieństwo dla rodziny Pławeckich

18.00 +Wincenta Żyła, od rodziny Szady z Krakowa

18.00 Zbiorowa: o błogosławieństwo  dla Barbary i Wojciecha i ich dzieci, podziękowanie za życzliwość i pomoc, o zdrowie i błogosławieństwo dla Marii, +Marian Wójtowicz od Stanisławy Pawlik z rodziną, +Kazimierz Marchewka, od chrzestnej z rodziną +Genowefa Idzik, od bratowej Marii, +Stefania Jaroszewska, 10 rocz. śm., +Barbara Matejska

 

Czwartek  13.12.

6.45 +Anna Raciborska, od syna Marcina z rodziną

18.00 +Wanda i Antoni Czekaj

 

 Piątek 14.12.

6.45 +Marianna i Jan Nowak

15.00 +Anna Raciborska, od Henryka i Marii Janickich

18.00 +Marian Wójtowicz, od córki Haliny z mężem

 

Sobota 15.12.

6.45 w urodziny Karoliny, o błogosławieństwo Boże

 6.45 +Krzysztof Gazda

18.00 +Rozalia, Franciszek  Zabiegaj, s. Tadeusz

 

 Niedziela   16.12.

7.00 +Maria i Franciszek Jamróz

9.00 w int. ks. Dariusza, od  Róż Różańcowych

10.30 +Renata Zwierzyńska

12.00 +Wiesława Kaczmarczyk, od męża Jana

16.00 +Henryk i Anna Kublik

 

                                                             Czytania na 9 grudnia 2018 r

I czytanie: (Ba 5,1-9)
Złóż, Jeruzalem, szatę smutku i utrapienia swego, a przywdziej wspaniałe szaty chwały, dane ci na zawsze przez Pana. Oblecz się płaszczem sprawiedliwości pochodzącej od Boga, włóż na głowę swą koronę chwały Przedwiecznego! Albowiem Bóg chce pokazać twoją wspaniałość wszystkiemu, co jest pod niebem. Imię twe u Boga, na wieki będzie nazwane: „Pokój sprawiedliwości i chwała pobożności!”. Podnieś się, Jeruzalem! Stań na miejscu wysokim, spojrzyj na wschód, zobacz twe dzieci, zgromadzone na słowo Świętego od wschodu słońca aż do zachodu, rozradowane, że Bóg o nich pamiętał. Wyszli od ciebie pieszo, pędzeni przez wrogów, a Bóg przyprowadzi ich niesionych z chwałą, jakby na tronie królewskim. Albowiem postanowił Bóg zniżyć każdą górę wysoką, pagórki odwieczne, doły zasypać do zrównania z ziemią, aby bezpiecznie mógł kroczyć Izrael w chwale Pana. Na rozkaz Pana lasy i drzewa pachnące ocieniać będą Izraela. Z radością bowiem poprowadzi Bóg Izraela do światła swej chwały z właściwą sobie sprawiedliwością i miłosierdziem.
II czytanie: (Flp 1,4-6.8-11)
Bracia: Zawsze, w każdej modlitwie, z radością zanoszę prośbę za was wszystkich, z powodu waszego udziału w szerzeniu Ewangelii od pierwszego dnia aż do chwili obecnej. Mam właśnie ufność, że Ten, który zapoczątkował w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Chrystusa Jezusa. Albowiem Bóg jest mi świadkiem, jak gorąco tęsknię za wami wszystkimi ożywiony miłością Chrystusa Jezusa. A modlę się o to, aby miłość wasza doskonaliła się coraz bardziej i bardziej w głębszym poznaniu i wszelkim wyczuciu dla oceny tego, co lepsze, abyście byli czyści i bez zarzutu na dzień Chrystusa, napełnieni plonem sprawiedliwości, nabytym przez Jezusa Chrystusa ku chwale i czci Boga.
Ewangelia: (Łk 3,1-6)
Było to w piętnastym roku rządów Tyberiusza Cezara. Gdy Poncjusz Piłat był namiestnikiem Judei, Herod tetrarchą Galilei, brat jego Filip tetrarchą Iturei i kraju Trachonu, Lizaniasz tetrarchą Abileny; za najwyższych kapłanów Annasza i Kajfasza skierowane zostało słowo Boże do Jana, syna Zachariasza, na pustyni. Obchodził więc całą okolicę nad Jordanem i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów, jak jest napisane w księdze mów proroka Izajasza: „Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; każda dolina niech będzie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte niech staną się prostymi, a wyboiste drogami gładkimi. I wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże”.