11.NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 CZERWCA 2018 r.

Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lectio Divina.

W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 18.00. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.

W sobotę o godz. 5.30 z parkingu przy kościele wyjazd na pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia, Gdańska, Torunia i Płocka. Jest jeszcze jedno wolne miejsce.

Od przyszłej niedzieli przez całe wakacje nie będzie Mszy św. o godz. 12.00.

Zespół Teatralny działający przy naszej parafii zaprasza na spektakl pt. ” ŚWIAT JEGO WIDZĘ OGROMNY! RZECZ O STANISŁAWIE WYSPIAŃSKIM”. Przedstawienie odbędzie się 22 czerwca 2018r, w piątek, o godzinie 19.00. Scenariusz i reżyseria spektaklu: Krystian Gut, oprawa muzyczna: Chór przy Parafii Św. A. Boboli w Węgrzcach pod kierownictwem Małgorzaty Plewniak. W sprzedaży są płyty DVD z Misterium ” Męki Pańskiej”, w kwocie 10 zł. Pieniądze przeznaczone są na działalność Zespołu Teatralnego.

Duże zapotrzebowanie na modlitwę w intencji żywych i zmarłych w trakcie Mszy św.  jest przejawem  życia religijnego. Jednak z powodu bardzo dużej ilości zamawianych intencji Mszy św. nie jesteśmy w stanie obsłużyć wszystkie potrzeby. Aby w pewnej części zaspokoić te duchowe potrzeby, od września podczas Mszy św. wieczornych w środy będą – praktykowane już w wielu parafiach –  Msze św. w intencjach zbiorowych. Wszystkie podane intencje będą polecane podczas Mszy św., a potem w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Parafian z ul. A4, nry: 1, 2, 3, 4, 5, 9, 11; A5 nry: 1, 2, 6, 8, 10, 12, 14, 16.  prosimy o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Najlepiej prosimy je złożyć do piątku w zakrystii. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu.

Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Gruzji proszę o wpłacenie do dzisiaj następnej raty w kwocie 700 zł.

W dniach od 25 lutego do 4 marca 2019 r. odbędzie się parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 300 dolarów USA.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odeszli: ś.p. Irena Cicha (lat 82), ś.p. Kazimierz Murowany (78 lat), ś.p. Janina Steszuk, ( lat 87) i ś.p Józef Sapeta (lat 84)

Poniedziałek 18.06

7.00 za Parafian

18.00 +Małgorzata Ciaćma, 32 rocz. śm., mąż Stanisław

Wtorek 19.06

7.00 +Marianna Pławecka, od teściowej

18.00 +Ryszard Buczkowski, od sąsiadów Nowaków i Czernieckich

Środa 20.06.

7.00 w 25 rocz. urodzin Natalii, od rodziców i rodzeństwa

18.00 +Stefania Walków, od sąsiadów z bloku nr 3

18.00 +Jarosław Kwapisz

Czwartek 21.06.

7.00  +Marianna i Kazimierz Kubik

18.00 +Bronisław Pardiak, 16 rocz. śm.

Piątek- 22.06.

15.00 +Stefania Walków, od sąsiadów z bloku nr 3

18.00 +Stanisław Fiołek, od Wspólnoty Magnificat

Sobota 23.06.

7.00 o błogosławieństwo Boże dla Janiny Maj, od przyjaciół

18.00 +Piotr Waśko, siostra Zofia

Niedziela  – 24.06.

7.00 +Feliks Krawczyk, rocz. śm.

9.00 +Jan Pławecki, imieninowa

10.30 +Bogdan Zawadziński

16.00 +Czesław Cyganek

Czytania na 17 czerwca  2018 r

I czytanie: Ez 17, 22-24)
Tak mówi Pan Bóg: „Ja także wezmę wierzchołek z wysokiego cedru i zasadzę, z najwyższych jego pędów ułamię gałązkę i zasadzę ją na górze wyniosłej i wysokiej. Na wysokiej górze izraelskiej ją zasadzę. Ona wypuści gałązki i wyda owoc, i stanie się cedrem wspaniałym. Wszystko ptactwo pod nim zamieszka, wszystkie istoty skrzydlate zamieszkają w cieniu jego gałęzi. I wszystkie drzewa na polu poznają, że Ja jestem Pan, który poniża drzewo wysokie, który drzewo niskie wywyższa, który sprawia, że drzewo zielone usycha, który zieloność daje drzewu suchemu. Ja, Pan, rzekłem i to uczynię”.

II czytanie: (2 Kor 5, 6-10)
Bracia: Mając ufność, wiemy, że jak długo pozostajemy w ciele, jesteśmy pielgrzymami, z daleka od Pana. Albowiem według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy. Mamy jednak nadzieję i chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana. Dlatego też staramy się Jemu podobać, czy to gdy z Nim, czy gdy z daleka od Niego jesteśmy. Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.

Ewangelia: (Mk 4, 26-34)
Jezus mówił do tłumów: „Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo”. Mówił jeszcze: „Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy? Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki podniebne gnieżdżą się w jego cieniu”. W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli ją rozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom.