Archiwum ogłoszeń

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  11 KWIETNIA  2021

W sytuacji wzrostu zachorować na covid 19 przypominamy o sanitarnych zasadach: nosimy maseczki zasłaniające usta i nos, dezynfekujemy dłonie przy wejściu do kościoła, zachowujemy dystans i limit 35 osób. Przy wejściu do kościoła zabieramy bloczek z numerem miejsca i zajmujemy miejsce oznaczone kartką. Dla osób bez bloczka przygotowane są miejsca siedzące przed kościołem.

Dzisiaj  Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne lectio divina.

Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 16.00  klasy VIII a i VIII c,        o godz.  16.30 klasy VIII b i VIII d, w środę o godz. 16.00 grupa I i o godz.  16.30 grupa II.

We czwartek i piątek ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udzieli sakramentu bierzmowania w czterech grupach o godz. 16.30 i 18.00.

Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie na os. Piastów 34 serdecznie zaprasza kandydatów i rodziców na „Dzień Otwarty” ONLINE w sobotę 17 kwietnia w godz. 10.00-13.00. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły www.salezjanie.com

Solenizantom i jubilatom, składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i zdrowia.  Zachęcamy do prasy religijnej.

Do wieczności odeszli: ś.p. Marian Klich, lat 63, ś.p. Teresa Włoch, lat 65,  ś.p. Jerzy Pasiut,    lat 57,  ś.p. Krystyna Kwartnik, lat 72, ś.p. Anna Kula, lat 64

Poniedziałek –12.04.

7.00 za Parafian

18.00  +Józefa i Czesław Skotny,    od córki z rodziną

Wtorek –13.04

7.00 +Agata Czerniecka, od taty

18.00 podziękowanie za nową Różę Różańcową

Środa -14.04

7.00 +Zofia Pluta, od siostry Marysi z rodziną

18.00  Zbiorowa

o szczęśliwy powrót do zdrowia dla Michała

+Joanna Bawiec, od rodziny Bereżyńskich

12.00 w 60 urodziny Elżbiety  o Boże błogosławieństwo

16.00 +Franciszek i Irena Janiccy

Czytania na 11 kwietnia  2021

I czytanie: (Dz 4, 32-35)
II czytanie: (1 J 5, 1-6)
Ewangelia: (J 20,19-31)
Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: „Pokój wam!” A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: „Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”. Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: „Widzieliśmy Pana!” Ale on rzekł do nich: „Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę”. A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: „Pokój wam!” Następnie rzekł do Tomasza: „Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”. Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: „Pan mój i Bóg mój!” Powiedział mu Jezus: „Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.