Ogłoszenia parafialne

Archiwum ogłoszeń

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  – 22 LISTOPADA 2020

Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie aktu poświęcenia, za który można zyskać odpust zupełny. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa transmitowane są online przez stronę internetową naszej parafii.  Dzisiaj  po zakończeniu każdej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Komunii św. W dzisiejsze wspomnienie św. Cecylii modlimy się za naszych organistów i za wszystkich, którzy posługują śpiewem i  muzyką podczas liturgii.

We wtorek wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera   i Towarzyszy.

W środę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

Kościół w ciągu tygodnia otwarty jest od godz. 17.00 dla modlitwy indywidualnej. Różaniec za zmarłych wypominanych w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 17.30.  W czwartek i sobotę od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to ostatni tydzień listopada. Zachęcamy do uzyskiwania odpustu dla zmarłych.

W przyszłą rozpoczynamy Adwent. Podczas Mszy św. o godz. 7.00 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny. Ze względu na sytuację pandemii w tym roku opłatki nie będą roznoszone do naszych domów. Będzie je można nabyć ze stolika w kaplicy lub w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii. Będą także do nabycia świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Parafian z Bolenia  z ul. Matejki nry 55, 57, 59, 60, 61, 62, 66, 70, 83, 87, 89, 95, 97, 99, 103, 116 plus ewentualne nowe numery z tego ciągu prosimy o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. W sytuacji wzmożonej epidemii  można dokonać przelewu bankowego na konto parafii.  Bóg zapłać ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Przypominamy numer konta bankowego parafii: 37 1240 1431 1111 0000 1047 8167  z dopiskiem: darowizna na cele kultu religijnego.

Solenizantom i jubilatom, składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i zdrowia.  Zachęcamy do prasy religijnej.

Do wieczności odeszli parafianie: ś.p Jan Bijak, lat 85; śp. Stanisław Gurgul, lat 78; ś.p. Bronisław Poskrobko, lat 82          i ś.p. Krystyna Koczwara, lat 61.

 Intencje mszalne

Poniedziałek -23.11.

7.00 za Parafian

18.00 +Henryk Grajny

Wtorek –24.11

7.00 +Marek Barański, od Pauliny i Aleksandra z rodziną

18.00 +Mieczysław Zawartka, 27 rocz. śm.

 Środa -25.11.

7.00 +Stanisław Gurgul, od żony Jadwigi

 18.00 Zbiorowa

+Jerzy Ożóg, od Firmy Nidek

+Kazimiera Jach, od III rejonu Domowego Kościoła

+Maria Jarosz, od Urszuli i Pawła Słowik z rodzinami z Nowego Wiśnicza

+Stanisław Walaszek, od rodziny Cichych

+Stefan Kozłowski, od rodziny Ciaćmów

+Marek Barański, od rodziny Pławeckich

+Zofia i Franciszek Miłkowscy

Czwartek – 26.11.

7.00  o błogosławieństwo dla Andrzeja Kozłowskiego, od przyjaciół

18.00 +Ludwik Sokół, od córki z mężem

 Piątek – 27.11

15.00 +Stanisław Gurgul, od córki Beaty z mężem i Łukaszem

18.00 +Bogusław Boruchowski, 27 rocz. śm.

 Sobota – 28.11.

7.00 o błogosławieństwo Boże dla Pana kościelnego

18.00 +Edward Sagan, ++ rodzice Stefania i Józef, Czesław

Niedziela – 29.11.

7.00 +Jan i Anna Mikołajczyk, Czesława Gruca

9.00 w 50 urodziny Andrzeja o błogosławieństwo i potrzebne łaski

10.30 +Stanisława i Franciszek Waśko, Franciszek Piotrowski, rocz. śm.

12.00 w 5 urodziny Inki o błogosławieństwo i potrzebne łaski

16.00 +Stanisław i Janina Lach

Czytania na 15 listopada2020 r.

I czytanie: (Ez 34,11–12.15–17)
To mówi Pan Bóg: „Oto Ja sam będę szukał moich owiec i będę miał o nie pieczę. Jak pasterz dokonuje przeglądu swojej trzody, wtedy gdy znajdzie się wśród rozproszonych owiec, tak Ja dokonam przeglądu moich owiec i uwolnię je ze wszystkich miejsc, dokąd się rozproszyły w dni ciemne i mroczne. Ja sam będę pasł moje owce i Ja sam będę je układał na legowisko, mówi Pan Bóg. Zagubioną odszukam, zabłąkaną sprowadzę z powrotem, skaleczoną opatrzę, chorą umocnię, a tłustą i mocną będę ochraniał. Będę pasł sprawiedliwie”. Do was zaś, owce moje, to mówi Pan Bóg: „Oto Ja osądzę poszczególne owce, barany i kozły”.

 II czytanie: (1 Kor 15,20–26.28)
Bracia: Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. Ponieważ bowiem przez człowieka przyszła śmierć, przez człowieka też dokona się zmartwychwstanie. I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. Jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć. A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.

Ewangelia: (Mt 25,31–46)
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie, pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: „Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźmijcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata. Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie;byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”. Wówczas zapytają sprawiedliwi: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?”. Król im odpowie: „Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: „Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom. Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście mnie”. Wówczas zapytają i ci: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?”. Wtedy odpowie im: „Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego”.