Ogłoszenia parafialne

Archiwum ogłoszeń

 

1 NIEDZIELA ADWENTU – 28 listopada 2021 r.

            Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Roraty w ciągu tygodnia o godz. 6.45. Zapraszamy dzieci z adwentowymi lampionami i sercami dobrych uczynków. Codziennie będą  losowane figurki Matki Bożej. W okresie epidemii  zapraszamy także do uczestniczenia w Roratach przez transmisję online.

We wtorek święto św. Andrzeja, apostoła. po Mszy świętej wieczornej spotkanie biblijne Lectio divina.

            W czwartek   o godz. 17.00 Godzina święta, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych     oraz Synodu. Od godz.17.30 modlitwę różańcową prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.

W piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawrego, prezbitera. Okazja do spowiedzi w godz. 6.30-7.00, 14.30-15.00 17.00-18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 8.30. Po Mszy św. wieczornej pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające do Matki Najświętszej

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 7.00 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny. Ze względu na sytuację pandemii w tym roku opłatki nie będą roznoszone do naszych domów. Będzie je można nabyć ze stolika w kaplicy lub w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.

Caritas rozprowadza świece wigilijne. Są one wystawione na stoliku przy wyjściu. Koszt jednej świecy to 7 złotych, które są przekazane na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas archidiecezji krakowskiej. Ofiara złożona ponad tę kwotę przeznaczona będzie na pomoc charytatywną w naszej parafii. Przygotowane będą paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.  Prosimy o pomoc w wsparciu tego dzieła. W sklepach na terenie parafii  u Roberta, u Leji – Boleń i ul. Warszawska, sklep Majsterek, Euro na Sudole wystawione będą kosze, do których można do niedzieli 19 grudnia  składać dary dla potrzebujących.

W tym tygodniu o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła prosimy Parafian  z ulicy B 4 Dziękujemy za   ofiary złożone w poprzednim tygodniu.

W obiegłą niedzielę na ratowanie trudnej sytuacji na granicy z Białorusią zebrano ofiary w wysokości 3103 zł. Za pośrednictwem Caritas archidiecezji krakowskiej ofiarę przekazano potrzebującym.

W tym roku wracamy do tradycji konkursu na własnoręcznie wykonaną szopkę bożonarodzeniową. Rozstrzygnięcie konkursu będzie w niedzielę, 19 grudnia.

Dzisiaj  wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Bibicach przeprowadzą zbiórkę charytatywną, której celem będzie – poprzez zakup kremówki- ponowne wsparcie 14-letniej Hani Palimąki.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego  i zdrowia. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.

Do wieczności odszedł ś.p. Stefan Igła, lat 67.

Intencje mszalne

Poniedziałek –29.11

6.45za Parafian

18.00 +Barbara Ciaćma, 11 rocz. śm., m. Józef

 Wtorek – 30.11

6.45  +Kazimierz Miśkiewicz

18.00 +Krystyna Statkiewicz

Środa- 1.12

6.45  o błogosławieństwo dla Andrzeja Kozłowskiego, od przyjaciół

18.00 Zbiorowa

za obrońców granicy Polski i o pokój

+Władysław Wójcik

od  chrześniaka Benedykta z rodziną

+Antoni Palmowski, od OSP Węgrzce

+Mateusz Węglarz, od sąsiadów

+ Jadwiga Kublik, od Anny i Kazimierza Kubowicz z Laskowic

+Mieczysław Pawłowicz, od Zofii  Jana Trojak

+Franciszek Kwapisz, od sióstr Albertynek z Domu Generalnego w Krakowie

+Stanisława Tarczoń, Jakub Szatko

+Stefan Igła, od rodziny Piega

+Władysław Kowal

Czwartek – 2.12

6.45 +Stanisław Zagórski, Rozalia i Tomasz

 18.00 w intencji Małgorzaty, dziękczynna z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski

 Piątek – 3.12

6.45 +Mateusz Węglarz, od koleżanek i kolegów z Gimnazjum w Bibicach

15.00 +Stefan Igła, od żony

18.00 +Barbara Ciaćma, Józef Ciaćma, Stefan Bednarczyk

Sobota – 4.12

6.45 +Franciszka Branicka, m. Wojciech

18.00 z okazji urodzin Zofii i w intencji Patrycji,  dziękczynna z prośbą o potrzene łaski

 Niedziela–5.12.

7.00 o szczęśliwe rozwiązanie dla Martyny

 9.00 +Marian Krakowski

10.30 o błogosławieństwo dla Amadeusza Józefa i całej rodziny

12.00

16.00 + Mateusz Weglarz, od koleżanek i kolegów z Gimnazjum w Bibicach

 

 

Czytania na 28 listopada 2021

Pierwsze czytanie:  (Jr 33,14-16)
Pan mówi: „Oto nadchodzą dni, kiedy wypełnię pomyślną zapowiedź, jaką obwieściłem domowi izraelskiemu i domowi judzkiemu. W owych dniach i w owym czasie wzbudzę Dawidowi potomka sprawiedliwego; będzie on wymierzał prawo i sprawiedliwość na ziemi. W owych dniach Juda dostąpi zbawienia, a Jerozolima będzie mieszkała bezpiecznie. To zaś jest imię, którym ją będą nazywać: „Pan naszą sprawiedliwością”.

Drugie czytanie: (1 Tes 3,12-4,2)
Bracia: Pan niech pomnoży liczbę waszą i niech spotęguje waszą wzajemną miłość dla wszystkich, jaką i my mamy dla was; aby serca wasze utwierdzone zostały jako nienaganne w świętości wobec Boga, Ojca naszego, na przyjście Pana naszego Jezusa wraz ze wszystkimi Jego świętymi. A na koniec, bracia, prosimy i zaklinamy was w Panu Jezusie: według tego, coście od nas przejęli w sprawie sposobu postępowania i podobania się Bogu i jak już postępujecie, stawajcie się coraz doskonalszymi! Wiecie przecież, jakie nakazy daliśmy wam przez Pana Jezusa.

Ewangelia: (Łk 21,25-28.34-36)
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłoku z wielką mocą i chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie. Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym”.