Ogłoszenia parafialne

Archiwum ogłoszeń

                32. NIEDZIELA ZWYKŁA – 10  LISTOPADA  2019 r.

Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tym razem w szczególny sposób wspieramy Południowy Sudan. Ofiarami możemy wesprzeć  do puszek do dzieło miłosierdzia.  Szczegóły na plakacie, ulotkach   i stronie: www.pkwp.org. Składka na cele inwestycyjne naszej parafii. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary   i przelewy bankowe.

 Zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych „Piękna  Niepodległa”. Początek o godz. 17.00.           

Po koncercie wspólne śpiewanie.

Modlitwa za zmarłych w polecanych w wypominkach listopadowych przed Mszami św.       w poniedziałki, środy i piątki  o godz. 17.30.

Wieczorne adoracje Najświętszego Sakramentu w listopadzie we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17.30.

W poniedziałek wspomnienie   św. Marcina z Tours, biskupa. W Święto Niepodległości pamiętajmy    o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.

We wtorek wspomnienie św. Jozafata, biskup i męczennika. Po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne lectio divina.

W środę wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

W piątek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza.

Zapraszamy małżeństwa chętne do formacji w Domowych Kościele na spotkanie w sobotę o godz. 16.00 w salce.

Spotkanie dla pielgrzymów do Medjugorie w sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, potem spotkanie w salce.  

W przyszłą niedzielę w ramach przygotowania do bierzmowania wspólna Msza św.  dla młodzieży     i rodziców o godz. 16.00.

Parafian  z A9  nry:  40, 38, 32, 30, 28, 26, 24, 20, 18, 16, 14, 4  prosimy o ofiary na sprzątanie kościoła     i kwiaty. Prosimy o dostarczenie ich  do piątku. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym  tygodniu.

Trwają zapisy na pielgrzymkę do Armenii w dniach   27.06 – 04.07.2020 r.

Tegoroczne Światowe Dni Ubogich odbędą się w okresie 14-17 listopada. Namiot Spotkań (miejsce pomocy, posiłków oraz porad) będzie na Małym Rynku w Krakowie, a Modlitewne Jerycho w Kościele św. Barbary. Szczegółowy program i informacje na stronie www.sdu.malopolska.pl/ Na stronie zawarte są m.in. informacje o możliwości wolontariatu. Jest możliwość materialnego wsparcia tego dzieła wpłatą  na konto nr:       97 1240 4650 1111 0010 6440 7840 z dopiskiem „ Światowy dzień Ubogich”

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 Intencje mszalne

Poniedziałek 11.11.

7.00 +Barbara Matejska, 1 rocz. śm. od syna Wiesława

18.00 +Maria Książek, 19 rocz. śm.,  s. Edward

 Wtorek  12.11.

7.00 w intencji Eugeniusza, o potrzebne łaski chorobie, za żonę, o siłę w sprawowaniu opieki nad chorym

18.00 +Anna Młynarczyk, od wychowawczyni Pani Tulej i klasy z rocznika 1977

Środa 13.11.

7.00 dziękczynna do św. Antoniego

18.00  Zbiorowa:

+Tadeusz Michalski, od Wiesława Paszkowskiego z mamą Stefanią

+Irena Waśko, od Mariana Waśko z rodziną

+Zofia Nowak, od Sabiny i Krzysztofa z rodziną

+Stefan Rożek, od rodziny Wącławskich

+Jan Idzik, od Marii Olchawskiej

+Czesława Zięba, od rodziny Chodzińskich

Czwartek 14.11.

7.00 o zdrowie i potrzebne łaski w chorobie dla córki Małgorzaty

18.00 +Anna Barbara Kolińska, od sąsiadów z bloku nr 8

Piątek 15.11.

15.00 +Tadeusz Michalski, od Heleny Frosik z rodziną

18.00 +Ryszard Sokół, Piotr Ciaranek

18.00 w intencji Anny i Jana, o zdrowie dla Anny

Sobota 16.11.

7.00 +Jan i Katarzyna Kukla, Tadeusz      i Waleria Pławeccy, s. Jan

18.00 +Anna Młynarczyk, od rocznika 1977

 Niedziela – 17.11.

7.00+Maria i Piotr Kozłowscy, c. Elżbieta Janina, s. Józef

 9.00 w 2 urodziny Kamilka, +Antonina Barnaś, 5 rocz. śm.

10.30 +Józef Bijak, ż. Franciszka, s. Józef

12.00 +Henryk Grajny, rocz. śm.

16.00 +Zofia Komenda, 2 rocz. śm.

Czytania na 10 listopada   2019 r.

I czytanie: (2 Mch 7,1-2.9-14)
Zdarzyło się, że siedmiu braci razem z matką zostało schwytanych. Bito ich biczami i rzemieniami, gdyż król chciał ich zmusić, aby skosztowali wieprzowiny zakazanej przez Prawo. Jeden z nich, przemawiając w imieniu wszystkich, tak powiedział: ”O co pragniesz zapytać i czego dowiedzieć się od nas? Jesteśmy bowiem gotowi raczej zginąć, aniżeli przekroczyć ojczyste prawa”. Drugi zaś brat, w chwili gdy oddawał ostatnie tchnienie, powiedział: ”Ty zbrodniarzu, odbierasz nam to obecne życie. Król świata jednak nas, którzy umieramy za Jego prawa, wskrzesi i ożywi do życia wiecznego”. Po nim był męczony trzeci. Na żądanie natychmiast wysunął język, a ręce wyciągnął bez obawy i mężnie powiedział: ”Z nieba je otrzymałem, ale dla Jego praw nimi gardzę, a spodziewam się, że od Niego ponownie je otrzymam”. Nawet sam król i całe jego otoczenie zdumiewało się odwagą młodzieńca, jak za nic miał cierpienia. Gdy ten już zakończył życie, takim samym katuszom poddano czwartego. Konając, tak powiedział: ”Lepiej jest nam, którzy giniemy z ludzkich rąk, a którzy w Bogu pokładamy nadzieję, że znowu przez Niego będziemy wskrzeszeni. Dla ciebie bowiem nie ma wskrzeszenia do życia”.

II czytanie: (2 Tes 2,16-3,5)
Bracia: Sam Pan nasz Jezus Chrystus i Bóg, Ojciec nasz, który nas umiłował i przez łaskę udzielił nam niekończącego się pocieszenia i dobrej nadziei, niech pocieszy serca wasze i niech utwierdzi we wszelkim czynie i dobrej mowie. Poza tym, bracia, módlcie się za nas, aby słowo Pańskie rozszerzało się i rozsławiało, podobnie jak to jest pośród was, abyśmy byli wybawieni od ludzi przewrotnych i złych, albowiem nie wszyscy mają wiarę. Wierny jest Pan, który umocni was i ustrzeże od złego. Co do was, ufamy w Panu, że to, co nakazujemy, czynicie i będziecie czynić. Niechaj Pan skieruje serca wasze ku miłości Bożej i cierpliwości Chrystusowej.

 Ewangelia: (Łk 20,27-38)
Podeszło do Jezusa kilku saduceuszów, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania, i zagadnęli Go w ten sposób: ”Nauczycielu, Mojżesz tak nam przepisał: „Jeśli umrze czyjś brat, który miał żonę, a był bezdzietny, niech jego brat weźmie wdowę i niech wzbudzi potomstwo swemu bratu”. Otóż było siedmiu braci. Pierwszy wziął żonę i umarł bezdzietnie. Wziął ją drugi, a potem trzeci, i tak wszyscy pomarli, nie zostawiwszy dzieci. W końcu umarła ta kobieta. Przy zmartwychwstaniu więc którego z nich będzie żoną? Wszyscy siedmiu bowiem mieli ją za żonę”. Jezus im odpowiedział: ”Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani są za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania. A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa o krzaku, gdy Pana nazywa „Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba”. Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”.