Ogłoszenia parafialne

Archiwum ogłoszeń

   

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY –

8 GRUDNIA 2019 r.

Roraty w ciągu tygodnia o godz. 6.45.

W ciągu tygodnia modlitwa adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

Spotkania kandydatów do bierzmowania w terminach do wyboru: poniedziałek godz. 19.15, piątek godz. 19.15 i sobota 11.00

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lectio divina.

W piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. W sobotę o godz. 15.00 w naszym kościele  Grupa Sceniczna działająca przy naszej parafii wystawi spektakl pt. „Dzieje św. Andrzeja Boboli”. Możemy wesprzeć to dzieło przez datek do puszki przy wyjściu z kościoła.

„Bóg zapałać” za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii oraz za przelewy bankowe.

Pan Kościelny roznosi opłatki do naszych domów. Dzisiaj będzie na  ul. A 9, ul. Magiczna, A10, A11, A12, A11, A13, A14, w poniedziałek lewa strona Błoń, we wtorek prawa strona Błoń, w środa Galicja, Słoneczne, w czwartek Stacja Doświadczalna. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na   inwestycje w naszej parafii.

            Caritas rozprowadza świece wigilijne. Są one wystawione na stoliku przy wyjściu. Koszt jednej świecy to 6 złotych, które są przekazane na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas archidiecezji krakowskiej. Ofiara złożona ponad tę kwotę przeznaczona będzie na pomoc charytatywną w naszej parafii. Przygotowane będą paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.  Prosimy o pomoc w wsparciu tego dzieła. W sklepach na terenie parafii  u Roberta, u Leji – Boleń i ul. Warszawska, sklep Majsterek, Euro na Sudole,) wystawione będą kosze, do których można do wtorku 17 grudnia  składać dary dla potrzebujących.

Parafian  z ul. Magicznej prosimy o ofiary na sprzątanie kościoła  i kwiaty. Prosimy o dostarczenie ich  do piątku. Dziękujemy za ofiary złożone  w ubiegłym  tygodniu.

W przyszłą niedzielę uczniowie Szkoły Podstawowej w Bibicach przeprowadzą przed kościołem kiermasz dekoracji świątecznych. Na terenie szkoły kiermasz będzie w dniach 13-20 grudnia w godz.     8.00-15.00. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.

Doroczny konkurs na własnoręcznie wykonaną szopkę bożonarodzeniową odbędzie się w niedzielę,  22 grudnia o godz. 12.00. Będą nagrody.  

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.   W sprzedaży są kalendarze z opisem życia naszego patrona św. Andrzeja Boboli.

Intencje mszalne 

Poniedziałek- 9.12.

6.45 +dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rodziny

18.00 +Tadeusz Michalski, od córki Ewy z synem

 Wtorek -10.12.

6.45 +Leszek Węglarz, od brata z rodziną

18.00 o Boże błogosławieństwo dla Pawła z okazji urodzin

Środa – 11.12.

6.45 Stanisława Stasik, 1 rocz. śm.,        m. Janusz

18.00 Zbiorowa

+Jerzy Kowalski, od Danuty Michalskiej

+Jan Idzik, od Barbary Olchawskiej Mika z rodziną

+Czesława Zięba, od koleżanek z pracy

+Zofia Nowak, od przyjaciółki Zofii

+Zofia Nowak, od bratowej Stanisławy

+Leszek Węglarz, od rodziny Pławeckich

 Czwartek- 12.12.

6.45 +Tadeusz Michalski, od rodziny Masalskich

18.00 +Małgorzata Kowal, w 20 rocz. śm.

 Piątek-13.12.

6.45 +Leszek Węglarz, od Mateusza      z rodziną

15.00

18.00 +Franciszek Miłkowski, 17 rocz. śm.

Sobota- 14.12.

6.45+Zofia, Antoni Franaszek, Krystyna, Edward Rajca

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Karoliny, w dniu urodzin

 Niedziela  – 15.12.

7.00 +Rozalia, Franciszek Zabiegaj, s. Tadeusz, Kazimierz Jamróz 

9.00 o błogosławieństwo dla ks. Dariusza od Kół Różańcowych i Rady Parafialnej

10.30 +Aleksander Padlik

12.00 +Wiesława Kaczmarczyk, imieninowa od męża

16.00 rez. Kostecka

  Czytania na 8 grudnia  2019 r

I czytanie: (Rdz 3,9-15.20)
Gdy Adam zjadł owoc z drzewa zakazanego, Pan Bóg zawołał na niego i zapytał go: „Gdzie jesteś?” On odpowiedział: „Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi, i ukryłem się”. Rzekł Bóg: „Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?” Mężczyzna odpowiedział: „Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem”. Wtedy Pan Bóg rzekł do niewiasty: „Dlaczego to uczyniłaś?” Niewiasta odpowiedziała: „Wąż mnie zwiódł i zjadłam”. Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: „Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę”.

 II czytanie: (Rz 15,4–9)
Bracia: To, co niegdyś zostało napisane, napisane zostało dla naszego pouczenia, abyśmy dzięki cierpliwości i pociesze, jaką niosą Pisma, podtrzymywali nadzieję. A Bóg, który daje cierpliwość i pociechę, niech sprawi, abyście wzorem Chrystusa te same uczucia żywili do siebie i zgodnie jednymi ustami wielbili Boga i Ojca Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Dlatego przygarniajcie siebie nawzajem, bo i Chrystus przygarnął was ku chwale Boga. Mówię bowiem: Chrystus stał się sługą obrzezanych dla okazania wierności Boga i potwierdzenia przez to obietnic danych ojcom oraz po to, żeby poganie za okazane sobie miłosierdzie uwielbili Boga, jak napisano: „Dlatego oddawać Ci będę cześć między poganami i śpiewać imieniu Twojemu”.

  Ewangelia: (Łk 1,26-38)
Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”. Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”. Na to Maryja rzekła do anioła: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?” Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Na to rzekła Maryja: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” Wtedy odszedł od Niej anioł.