Ogłoszenia parafialne

Archiwum ogłoszeń

2 NIEDZIELA ADWENTU – 4 grudnia 2022

Dzisiaj wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. Roraty w ciągu tygodnia będą o godz. 6.45. Po roratach w salce na górze mały posiłek z gorącym napojem (mleko, herbata, kakao).   Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież.

Opłatki wigilijne  można nabyć ze stolika w kaplicy lub w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii. W ciągu tygodnia przed  poranną Mszą św. wspólny różaniec poprzedzony modlitwą za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli o pokój na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie. We wtorek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa; po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lectio divina. W środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

     W czwartek  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;  od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich   i zakonnych. Od godz. 17.30 wspólny różaniec. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Będzie obrzęd poświęcenia medalików Matki Bożej i krzyżyków.

            Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę, 17 grudnia o godz. 10.00. Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony naszej młodzieży w poniedziałek, 3 kwietnia 2023 roku. Osoby dorosłe, które jeszcze nie przyjęły bierzmowania,  mogą zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu ustalenia warunków otrzymania tego sakramentu.

     W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne naszej parafii.

     Parafian z ulic . Forteczna, Przy  Forcie, Do Prochowni ul.A9 11 i 13 (os. Pod Fortami)

prosimy o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła.  Dziękujemy za ofiary złożone    w poprzednim tygodniu.

Caritas rozprowadza świece wigilijne. Są one wystawione na stoliku przy wyjściu. Koszt jednej świecy to 9 złotych, które są przekazane na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas archidiecezji krakowskiej. Ofiara złożona ponad tę kwotę przeznaczona będzie na pomoc charytatywną w naszej parafii. Przygotowane będą paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.  Prosimy o pomoc w wsparciu tego dzieła. W sklepach na terenie parafii  u Leji – Boleń i ul. Warszawska, Euro na Sudole wystawione będą kosze, do których można do niedzieli 18 grudnia  składać dary dla potrzebujących.

Strażacy z OSP Węgrzce będą rozprowadzać własne kalendarze od 10 grudnia.

Bracia studenci z Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów w Krakowie po raz 30 organizują wydarzenie „Żywa Szopka przy Franciszkańskiej”. Koordynatorem tego wydarzenia jest nasz parafianin brat Jacek Wójcik. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć to wydarzenie.Doroczny konkurs na własnoręcznie wykonaną szopkę bożonarodzeniową odbędzie się w niedzielę,  18 grudnia na Mszy św. o godz. 12.00. 

Dziękujemy Bogu za pomyślne zakończenie ważnej inwestycji w naszej parafii, termomodernizację dachu kościoła.  Dach został ocieplony pianką PIR grubości 15 cm i pokryty blachą tytanowo-cynkową.  Inwestycja ta da konkretne korzyści ekonomiczne w kosztach ogrzewania kościoła, co przy obecnych cenach energii jest bardzo ważne. „Bóg zapłać” parafianom za ofiarność, dzięki której można było zrealizować tę inwestycję.

            Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i dobroci od ludzi. Zachęcamy do prasy religijnej.

Intencje mszalne

Poniedziałek 5.12

6.45  za Parafian

18.00 o błogosławieństwo dla Grzegorza      i jego rodziny

Wtorek 6.12

6.45 +Stanisława Kotarba, od Andrzeja Kot

18.00 o Bożą opiekę dla Sandry

Środa 7.12

6.45   o szczęśliwą podróż dla Rafała

 18.00 zbiorowa

o zdrowie dla Katarzyny Majeran

+Agnieszka Klein

+Bogumiła Przysiężniak, od Ewy Krawczyk

+Maria Pawłowicz, od Danuty i Andrzeja Koników

+Cecylia Pławecka, od III Róży Różańcowej

+Maria Sapeta, od Anny Waśko

+ Zofia Golanko,  od pracowników Starostwa Krakowskiego

+Wiktoria Bijak, od chrześniaka Adama z rodziną

+Marek Ozga, od Zofii i Romana Baran   z rodziną

+Stanisława Kotarba

Czwartek 8.12

7.00 +Agnieszka Klein

18.00 +Karol i Maria Nowiccy

Piątek  9.12

6.45 dziękczynna za szczęśliwą operację           i dobre wyniki badań

15.00

18.00 +Joanna Surowiecka

 Sobota 10.12

6.45  

18.00 +Zofia i Ignacy Tworowscy, Zofia   i Karol Sędzikowie

Niedziela 11.12

7.00

9.00 +Marian Krakowski

10.30  +Aleksander Padlik, z okazji imienin

12.00 +Czesław, Marianna, Bolesław Cyganek

16.00 +Stanisława i Franciszek Waśko, Janina i Franciszek Piotrowscy

Czytania na niedzielę 4 grudnia 2022

I czytanie: (Iz 11, 1-10) Wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści odrośl z jego korzeni. I spocznie na niej duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej. Upodoba sobie w bojaźni Pańskiej. Nie będzie sądził z pozorów ani wyrokował według pogłosek; raczej rozsądzi biednych sprawiedliwie i pokornym w kraju wyda słuszny wyrok. Rózgą swoich ust uderzy gwałtownika, tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożnego. Sprawiedliwość będzie mu pasem na biodrach, a wierność przepasaniem lędźwi. Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą pospołu i mały chłopiec będzie je poganiał. Krowa i niedźwiedzica przestawać będą z sobą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę. Niemowlę igrać będzie na gnieździe kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. Zła czynić nie będą ani działać na zgubę po całej świętej mej górze, bo kraj się napełni znajomością Pana, na kształt wód, które przepełniają morze. Owego dnia to się stanie: Korzeń Jessego stać będzie na znak dla narodów. do niego ludy przyjdą po radę, i sławne będzie miejsce jego spoczynku.
II czytanie: (Rz 15, 4-9)
Ewangelia: (Mt 3, 1-12)
W owym czasie pojawił się Jan Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej te słowa: «Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie». Do niego to odnosi się słowo proroka izajasza, gdy mówi: „Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki!” Sam zaś Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a jego pokarmem były szarańcza i miód leśny. Wówczas ciągnęły do niego Jerozolima oraz cała Judea i cała okolica nad Jordanem. Przyjmowano od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy. A gdy widział, że przychodziło do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: „Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? Wydajcie więc godny owoc nawrócenia, a nie myślcie, że możecie sobie mówić: „Abrahama mamy za ojca”, bo powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi. Już siekiera jest przyłożona do korzenia drzew. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień. Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma on wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym”.