Ogłoszenia parafialne

Archiwum ogłoszeń

 

 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21 KWIETNIA 2019

 

Życzymy, aby  Zmartwychwstały  Jezus  był zawsze źródłem łaski i ufności,  miłości silniejszej niż śmierć i wszelkie zło. Wiara w Chrystusa niech owocuje pokojem i radością, którą będziemy mogli podzielić się z innymi.  Pogodnych świąt życzą duszpasterze.

Dziękujemy wszystkim, którzy w czasie  Triduum Paschalnego trwali na wspólnej modlitwie w kościele. Dziękujemy za czuwanie przy Grobie Bożym: panom strażakom z OSP z Bosutowa i Węgrzc oraz harcerzom i ministrantom. Bóg zapłać Paniom z Kół Różańcowych i Koła Gospodyń. Wdzięczność wyrażamy:  służbie liturgicznej, lektorom i ministrantom, którzy pod kierunkiem ks. Dariusza przygotowali  liturgię tych dni. Urządzona  została nowa aranżacja  Grobu  Pańskiego nawiązująca do oryginału w Jerozolimie; dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się pod kierunkiem ks. Dariusza do zrealizowania tego projektu: Agnieszce i Marcinowi Baczyńskim, Marianowi i Danucie Tyrkom, Panu Markowi Igle, Panu Jackowi Starowiczowi, Panu kościelnemu i młodzieży. Wdzięczni jesteśmy  panu organiście i pani organistce wraz z chórem, osobom sprzątającym oraz   dekorującym  kwiatami  Boży Grób i kościół.

W Wielki Tygodniu przekazaliśmy 33 paczki świąteczne. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom  oraz właścicielom sklepów za dary i pomoc w ich zbieraniu, a grupie charytatywnej z Rady Parafialnej za pakowanie           i dostarczenie tych paczek potrzebującym.

Jutro, w poniedziałek wielkanocny Msze święte w porządku niedzielnym. Jutro jest dzień modlitwy w intencji katolickich uczelni. Składka  przeznaczona będzie na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II  w Krakowie.

Przez cały tydzień po wieczornej Mszy św. nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego połączona z naszymi stałymi nabożeństwami. Dzisiaj i jutro nowenna o godz. 15.45

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne lectio divina.

W piątek, z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dziękujemy za ofiary do Bożego Grobu parafianom z ulic: ul. Dziekanowicka 4a, 4b, Warszawska 22, C21/2, A12/16, C1/7, Lipowa 3, 4, 48, A5/11, Osiedle Bosutów (Nowy)

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Jan Idzik, lat 64.

Intencje mszalne

Poniedziałek Wielkanocy 22.04.

7.00 +Władysław, Wincenta, Marian, Halina Enzo

9.00 w intencji ks. Proboszcza, od Kół Różańcowych

10.30 +Maria, Franciszek, Anatol Chrobot

12.00 +Marian Krakowski

12.00 w intencji mieszkańców Bosutowa

16.00 w 20 rocz. ślubu Małgorzaty i Jerzego

Wtorek 23.04.

7.00 za Parafian

18.00 +Jerzy Kostrój, Stanisława i Stanisław Barańscy

 Środa 24.04.

7.00 dziękczynna do św. Józefa

18.00 Zbiorowa: o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dzieci i wnuczek; w pewnej intencji ofiarodawcy; +Irena Janicka, od Wspólnoty Magnificat; Stanisław Kamykowski, od rodziny Kuligów; +Stanisław Fijołek,; +Zdzisław Kotarba, od rodzin Stanków i Kozłów; +Irena i Józef Wilińscy; +Stefan Rożek, od Krystyny Drożdż z mężem; +Stanisław Skrzekucki, od szwagierki Anny z rodziną, +Jan Idzik, od córki Anny z mężem +Genowefa Idzik, od szwagra Michała ze Starej Wsi; +Genowefa Myjak, od rodziny Igła; +Jan Zygmuntowicz, od Donaty Skrzydlewskiej; +Katarzyna, Cyprian Cichy; +Jadwiga Jeleń

Czwartek 25.04.

7.00 +Marianna Pławecka

18.00 w 9 urodziny Ani, z prośbą o Boże błogosławieństwo

18.00 +Zofia Kańczura

Piątek 26.04.

15.00 +Marianna Pławecka i o opiekę Bożą dla Jerzego

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Ks. Wojciecha, od Rady Parafialnej

18.00 Jolanta Maciejewska, od wnuczki Sabiny z rodziną

 Sobota-27.04.

7.00 +Janina Śliz, od córki z mężem

18.00 +Zofia Komenda

18.00 +Gabriela Subik, w urodziny, od Piotra, Adriana i Dawida

 Niedziela -28.04.

7.00 +Maria, Piotr Kozłowscy, c. Elżbieta Janina, s. Józef

9.00 +Stanisław Broś

10.30 +Reneta Zwierzyńska

12.00 +Zygmunt Węglarz

16.00 w 30 rocz. ślubu Anny i Jacka

Czytania na 21 kwietnia  2019 r

I czytanie: (Dz 10,34a-37-43)
Gdy Piotr przybył do domu centuriona w Cezarei, przemówił: Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. Wiecie, co się działo w całej Judei, począwszy od Galilei, po chrzcie, który głosił Jan. Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Dlatego że Bóg był z Nim, przeszedł On dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła. A my jesteśmy świadkami wszystkiego, co zdziałał w ziemi żydowskiej i w Jerozolimie. Jego to zabili, zawiesiwszy na drzewie. Bóg wskrzesił Go trzeciego dnia i pozwolił Mu ukazać się nie całemu ludowi, ale nam, wybranym uprzednio przez Boga na świadków, którzyśmy z Nim jedli i pili po Jego zmartwychwstaniu. On nam rozkazał ogłosić ludowi i dać świadectwo, że Bóg ustanowił Go sędzią żywych i umarłych. Wszyscy prorocy świadczą o tym, że każdy, kto w Niego wierzy, przez Jego imię otrzymuje odpuszczenie grzechów.

II czytanie: (Kol 3,1-4)
Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu. Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale.

Ewangelia:(J 20,1-9)
Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono. Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.