Ogłoszenia parafialne

Archiwum ogłoszeń

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 MAJA 2022

Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 16.00 i w ciągu tygodnia o godz. 18.00.  W ciągu tygodnia przed porannym różańcem modlitwa do św. Andrzeja Boboli o pokój na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie.

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne lectio divina.

W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana

W czwartek i piątek nasza parafia będzie przeżywać Peregrynację Ikony Świętej Rodziny. Rozpoczęcie we czwartek o godz. 15.30 czuwaniem modlitewnym i oczekiwaniem na przyjazd ikony. O godz. 16.00 wprowadzenie ikony do świątyni, o godz. 17.00 różaniec, a godz. 18.00 Msza św. Czuwanie modlitewne do godz. 21.00. W piątek o godz. 8.00 Msza św.  i dalsze czuwanie modlitewne. Zakończenie o godz. 15.00 koronką do Bożego miłosierdzia. Msza św. z godz. 15.00  będzie ok. godz. 15.20. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich parafian, wspólnoty parafialne i gości do wspólnej modlitwy w intencji naszych   rodzin. Czuwanie przy ikonie wg planu: 9.00-10.00 ul. Dziekanowicka, ul. Powstańców, Dziekanowice i Sudół; 10.00-11.00 – Bosutów, 11.00-12.00 – oś. Bosutów, Stacja Doświadczalna, ul. Warszawska, ulice E, 12.00-13.00 – Boleń, ulice B.,  13.00 -14.00 – ulice C, 14.00-15.00 – ulice A;

Parafia św. Jana Chrzciciela wydaje pamiątkową książkę o dziejach swojej wspólnoty parafialnej. Chęć nabycia tej książki zgłaszamy w zakrystii  do niedzieli 29 maja. Przy zgłoszeniu wpłacamy 50 zł. Więcej informacji znajdziemy na ulotce przy prasie religijnej.

            Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i dobroci od ludzi. Zachęcamy do prasy religijnej.

Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł ś.p. Krzysztof Krawczyk, lat 49

Intencje mszalne

Poniedziałek -23.05

7.00 za Parafian

18.00 w 2. rocz. ślubu Kasi i Łukasza, o Boże błogosławieństwo

Wtorek – 24.05

7.00

18.00 +Kazimierz Sapeta, 7 rocz. śm.

 Środa -25.05

7.00 +Anna Górecka

 18.00 Zbiorowa

+Zofia i Piotr Prażmowscy

+Stefan Igła, od chrześniaka Mariana Ćwiklik

+Mieczysław Małucha, od Łukasza i Joanny Syjud

+Franciszek Śloński, od sąsiadów     z ul. C1/15

+Ryszard  Kańczura, od pracowników Zakładu Radiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

+Adam Bała, od rodziny Czarniewskich

+Joanna Franczak, mąż Władysław

+Krystyna Szawlińska, od rodziny Wyków

Czwartek 26.05.

7.00 +Grażyna Wyjadłowska,

++ z rodziny Wyjadłowskich

18.00 +Mieczysław i Artur Bęben, Adela, Józef Pałka, Antonina i Bronisław Grochowscy

 Piątek – 27.05

8.00

15.00 +Bożena Sałgut

18.00 +Józefa i Stanisław Nowińscy, Joanna i Stefan Lechowie, Maria i Wiktor Łomżyńscy

 Sobota – 28.05

7.00 w 15 rocz. ślubu Izabeli           i Macieja, o błogosławieństwo Boże

18.00+Maria i Tadeusz Klimas

Niedziela – 29.05

7.00 +Zofia i Kacper Bochenek, Ignacy Poznański

9.00 +Maria Wojtas, m. Jan, Paweł Broś

10.30 +Teresa Górka, m. Kazimierz

12.00 +Helena Rożek, 25 rocz. śm., m. Władysław, s. Stanisław

16.00 w 18 urodziny Emilki, o zdrowie i błogosławieństwo Boże

Czytania na niedzielę 22 maja 2022

I czytanie: (Dz 15, 1-2. 22-29)
Niektórzy przybysze z Judei nauczali braci w Antiochii: ”Jeżeli się nie poddacie obrzezaniu według zwyczaju Mojżeszowego, nie możecie być zbawieni”. Kiedy doszło do niemałych sporów i zatargów między nimi a Pawłem i Barnabą, postanowiono, że Paweł i Barnaba, i jeszcze kilku spośród nich udadzą się w sprawie tego sporu do Jerozolimy, do Apostołów i starszych. Wtedy Apostołowie i starsi wraz z całym Kościołem postanowili wybrać ludzi przodujących wśród braci: Judę, zwanego Barsabas, i Sylasa i wysłać do Antiochii razem z Barnabą i Pawłem. Posłali przez nich pismo tej treści: ”Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii, w Syrii i w Cylicji. Ponieważ dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc wam zamęt w duszach, postanowiliśmy jednomyślnie wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem, którzy dla imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa poświęcili swe życie. Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy powtórzą wam ustnie to samo. Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!”.

 II czytanie: (Ap 21, 10-14. 22-23)
Uniósł mnie anioł w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą, i ukazał mi Miasto Święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, mające chwałę Boga. Źródło jego światła podobne do kamienia drogocennego, jakby do jaspisu o przejrzystości kryształu: Miało ono mur wielki i wysoki, miało dwanaście bram, a na bramach dwunastu aniołów i wypisane imiona, które są imionami dwunastu szczepów synów Izraela. Od wschodu trzy bramy i od północy trzy bramy, i od południa trzy bramy, i od zachodu trzy bramy. A mur Miasta ma dwanaście warstw fundamentu, a na nich dwanaście imion dwunastu Apostołów Baranka. A świątyni w nim nie dojrzałem: bo jego świątynią jest Pan Bóg wszechmogący oraz Baranek. I Miastu nie trzeba słońca ni księżyca, by mu świeciły, bo chwała Boga je oświetliła, a jego lampą Baranek.

 Ewangelia: (J 14, 23-29)
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie”.