Ogłoszenia parafialne

Archiwum ogłoszeń

29. NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 PAŹDZIERNIKA 2020

    W związku z wprowadzonymi obostrzeniami epidemicznymi ks. arcybiskup Marek Jędraszewski ogłosił dekret, w którym czytamy m.in.:Ponieważ nie wszyscy wierni, mimo gorącego pragnienia, będą mogli brać udział we Mszy Świętej w niedzielę oraz w innych dniach nakazanych, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej (kan. 1247 KPK) dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.”  Dekret przypomina również o obowiązku noszenia maseczek podczas przebywania w świątyni.

            W związku z zaistniałą  sytuacją informujemy, że w naszym kościele jednocześnie może przebywać 90 wiernych. Przywracamy transmisję online każdej Mszy św. niedzielnej, a także w ciągu tygodnia. Dzisiaj kościół będzie otwarty przez całą niedzielę, a po zakończeniu każdej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Komunii św.  

               Dzisiaj święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia. Przez cały październik nabożeństwo różańcowe w ciągu tygodnia o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Po nabożeństwach Msze święte. Za nabożne odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

           We wtorek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne lectio divina.

          We czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

            Parafian z  Bosutowa  ul. Krakowska nry: 16, 17, 2, 4, 5, 20, 26, 28, 29, 29b,  31, 35, 36, 45, 50, 57,  6, 7, 8, 1, 3, 7, 9, prosimy o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. W sytuacji wzmożonej epidemii  można dokonać przelewu bankowego na konto parafii.  Bóg zapłać ofiary złożone w ubiegłym tygodniu.

                 Przyjmujemy  na wypominki, czyli modlitwę Kościoła za zmarłych. Za poleconych na wypominki listopadowe modlimy się podczas procesji na cmentarzu oraz odmawiamy modlitwę różańcową w dni powszednie listopada przed Mszą św. o godz. 18.00. Za zmarłych poleconych na wypominki roczne modlimy się w każdą niedzielę przed wszystkimi Mszami św. – z wyjątkiem godz. 10.30 –   a także odprawiamy  Mszę św. w pierwszy czwartek  miesiąca o godz. 7.00. Przy prasie  znajdują się specjalnie kartki, które po wypełnieniu prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na kartkach z wypominkami rocznymi poza imionami i nazwiskami zmarłych prosimy wpisać godzinę Mszy św. przed którą chcemy, aby modlono się za naszych bliskich.

    Spotkania kandydatów do bierzmowania w terminach do wyboru: poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 lub sobota godz. 11.00. Spotkania będą się odbywać z zachowaniem rygorów sanitarnych. Obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa. Spowiedź kandydatów do bierzmowania w sobotę od godz. 9.00   

Chłopców z klas IV i starszych, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w  niedzielę po Mszy  św. o godz. 10.30.

W ubiegłą niedzielę na Fundację Nowego Tysiąclecia zebrano ofiary w wysokości 1823 zł. „Bóg zapłać za ofiarność”.

Dziękujemy za zebranie 103 egzemplarzy książek, które zostały przekazane do biblioteki w  nowej szkole podstawowej na Gotyku.

Solenizantom i jubilatom, składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego  i zdrowia.  Zachęcamy do prasy religijnej.

Intencje mszalne

Poniedziałek -19.10.

7.00 za Parafian

18.00 +Antoni Broś, rocz. śm.

Wtorek –20.10.

7.00 w intencji Marii, córki Renaty i Kazimierza, o błogosławieństwo Boże i zdrowie

18.00 +Wanda Figiel, 15 rocz. śm., Zofia Figiel, Józef i Maria Krawczyk

 Środa – 21.10.

7.00 +Marianna Pławecka, Jan Pławecki

18.00 Zbiorowa

+Jerzy Ożóg, od siostrzenicy Magdy z mężem,

+Kazimiera Jach, od Danuty Krzywda i Stanisława Śmietana ze Skawiny

+Maria Jarosz, od szwagierki Anny z rodziną

+Władysław Frosik, od rodziny Gołdynów i Breksów

+Maria Krawiec, od Zofii Kot

+Janina Urbańska, od koleżanek i kolegów z Firmy International Paper we  Francji

+Henryk Boczek, od rodziny Brożków z Białowieży

+Janina Urbańska, od Kuzynki Beaty z rodziną

+Józef Jeleń, od rodziny z Rzeszowa

+Józef Sandacz, s. Stanisław

+Władysław Walaszek, od Koła Seniora

Czwartek -22.10.

7.00 +Janina Urabańska, od Mamy i brata z żoną

18.00 +Jadwiga Gaik

 Piątek – 23.10.

15.00 +Honorata, Alojzy Fasuga, c. Maria

18.00 +Alicja Popiołek, Tadeusz Dzioba

Sobota – 24.10.

7.00 +Teresa Szabla, od kolegów i koleżanek z pracy córki

 18.00 +Czesław Kula, rocz. śm.

Niedziela – 25.10.

7.00 +Andrzej i Zofia  Poznański, Jan Łysek

9.00 w 50 urodziny Urszuli, dziękczynna o potrzebne łaski

10.30 w 48 rocz. ślubu Stanisławy i Jerzego, dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski

12.00 +Jerzy Baran, 15 rocz. śm.

16.00 +Tadeusz Franczyk – imieninowa- Julian i Stanisław Franczyk, Józef i Stanisława Maj

Czytania na 18 października 2020 r.

I czytanie: (Iz 45, 1. 4-6)
Tak mówi Pan o swym pomazańcu, Cyrusie: „Ja mocno ująłem go za prawicę, aby ujarzmić przed nim narody i królom odpiąć broń od pasa, aby otworzyć przed nim podwoje, żeby się bramy nie zatrzasnęły. Przez wzgląd na mego sługę, Jakuba, Izraela, mojego wybrańca, nadałem ci twój tytuł, bardzo zaszczytny, chociaż Mnie nie znałeś. Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma boga. Przypaszę ci broń, chociaż Mnie nie znałeś, aby wiedziano od wschodu słońca aż do zachodu, że poza Mną nie ma nic. Ja jestem Pan i nikt poza Mną”.

 II czytanie: (1 Tes 1, 1-5b)
Paweł, Sylwan i Tymoteusz do Kościoła Tesaloniczan w Bogu Ojcu i Panu Jezusie Chrystusie. Łaska wam i pokój! Zawsze dziękujemy Bogu za was wszystkich, wspominając o was nieustannie w naszych modlitwach, pomni przed Bogiem i Ojcem naszym na wasze dzieło wiary, na trud miłości i na wytrwałą nadzieję w Panu naszym, Jezusie Chrystusie. Wiemy, bracia przez Boga umiłowani, o wybraniu waszym, bo nasze głoszenie Ewangelii wśród was nie dokonało się samym tylko słowem, lecz mocą i działaniem Ducha Świętego oraz wielką siłą przekonania.

 Ewangelia: (Mt 22, 15-21)
Faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Jezusa w mowie. Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby mu powiedzieli: „Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie?” Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: „Czemu wystawiacie Mnie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową!” Przynieśli Mu denara. On ich zapytał: „Czyj jest ten obraz i napis?” Odpowiedzieli: „Cezara”. Wówczas rzekł do nich: „Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”.