Archiwum ogłoszeń

25. NIEDZIELA ZWYKŁA – 22  WRZEŚNIA 2019 r.

Dzisiaj ofiarami do puszek przed kościołem możemy wesprzeć dziecięce hospicjum Alma Spei.

W poniedziałek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

We wtorek  po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne lectio divina.

W środę  po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

W sobotę wspomnienie św. Wacława, męczennika.

W dniach od wtorku do czwartku nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 w salce spotkanie z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

W przyszłą niedzielę  podczas Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św.

Informuję, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie odrzucił wniosek naszej parafii o dofinansowanie kosztów inwestycji termomodernizacyjnych, które ponieśliśmy przy naszym kościele. Parafia napisała  prośbę o powtórne rozpatrzenie wniosku.

Parafian  z ul. A1 nry: 13, 22,  18, 14, 9, 12, 7,  10a, 6, 5, 4, 3,  prosimy o ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. Prosimy o dostarczenie ich  do piątku. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym  tygodniu.

Pielgrzymka do Armenii 27.06 – 04.07.2020 roku. Koszt 3690 zł. Zapisy do końca września, wraz zaliczką 500 zł. Więcej informacji w zakrystii.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odeszła ś.p. Zofia Nowak, lat 76

Poniedziałek 23.09.

7.00 za Parafian

18.00 +Barbara i Józef Ciaćma, Stefan Bednarczyk

Wtorek  24.09.

18.00 +Marian Krakowski

Środa 25.09.

18.00  Zbiorowa:

• w 9 rocz. ślubu Stanisława i Martyny,
  • dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matyki Bożej dla Tomasza w 19 urodziny

+Józefa Rokita, od Katarzyny z Leszkiem i Bogdanem

+Czesława Zięba, od Społeczności Szkoły św. Jadwigi

+Irena Waśko, od Alicji Waśko

+Krystyna Sikora, od Haliny i Włodzimierza Calik

+Anna Młynarczyk, od chrzestnego z rodziną

+Stefan Rożek, od Jadwigi i Stanisława Staszel z rodziną z Bystrego

+Jan Idzik, od chrześnicy Anety

+Władysława Kwinta, od wnuczki Małgorzaty z rodziną

+Wit Dybicz, od rodziny Majów

+Zofia Nowak, od męża

Czwartek 26.09.

18.00 +Sergiusz Megiel, 5 rocz. śm., rodzice Teofila i Stanisław Grela, Pelagia i Grzegorz Megiel

Piątek 27.09.

15.00 +Marianna Pławecka

18.00 +Tadeusz Kruk

Sobota 28.09.

7.00 za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Józefy, Anastazji oraz o miłosierdzie Boże dla +Wojciecha i +Michała

Niedziela – 29.09.

7.00+Janina i Stanisław Gajoch

9.00 +Helena Palmowska, 1 rocz. śm

10.30 +Andrzej Szeptycki

12.00 +Aleksander Padlik

12.00 +Tomasz Górak, 2 rocz. śm.

16.00 +Jerzy Nawrocki, 5 rocz. śm.

Czytania na 22 września 2019 r

I czytanie: (Am 8,4-7)
Słuchajcie tego wy, którzy gnębicie ubogiego i bezrolnego pozostawiacie bez pracy, którzy mówicie: ”Kiedyż minie nów księżyca, byśmy mogli sprzedawać zboże? Kiedyż szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz? A będziemy zmniejszać efę, powiększać syki i wagę podstępnie fałszować. Będziemy kupować biednego za srebro, a ubogiego za parę sandałów i plewy pszenicy będziemy sprzedawać”. Przysiągł Pan na dumę Jakuba: ”Nie zapomnę nigdy wszystkich ich uczynków”.

II czytanie: (1 Tm 2,1-8)
Ewangelia: (Łk 16,1-13)
Jezus powiedział do swoich uczniów: ”Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek. Przywołał go do siebie i rzekł mu: „Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządu, bo już nie będziesz mógł być rządcą”. Na to rządca rzekł sam do siebie: „Co ja pocznę, skoro mój pan pozbawia mię zarządu? Kopać nie mogę, żebrać się wstydzę. Wiem, co uczynię, żeby mię ludzie przyjęli do swoich domów, gdy będę usunięty z zarządu”. Przywołał więc do siebie każdego z dłużników swego pana i zapytał pierwszego: „Ile jesteś winien mojemu panu?”. Ten odpowiedział: „Sto beczek oliwy”. On mu rzekł: „Weź swoje zobowiązanie, siadaj prędko i napisz: pięćdziesiąt”. Następnie pytał drugiego: „A ty, ile jesteś winien?”. Ten odrzekł: „Sto korcy pszenicy”. Mówi mu: „Weź swoje zobowiązanie i napisz: osiemdziesiąt”. Pan pochwalił nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z ludźmi podobnymi sobie niż synowie światła. Ja także wam powiadam: „Zyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków. Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Jeśli więc w zarządzie niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, prawdziwe dobro kto wam powierzy? Jeśli w zarządzie cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, kto wam da wasze? Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie”.