Archiwum ogłoszeń

25. NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 WRZEŚNIA 2020

Dzisiaj 22 dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii św. Modlitwą otoczmy te dzieci, ich rodziców        i rodziny prosząc o błogosławieństwo i dobre, chrześcijańskie  wychowanie.

W poniedziałek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

We wtorek; po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lectio divina.

W środę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

Wyjazd na pielgrzymkę na Warmię i Mazury w piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 4.15,   o godz. 5.00 wyjazd z parkingu przed kościołem.

Sakrament bierzmowania będzie 27 października o godz. 18.00.  Poprzedzony zostanie duchowym przygotowaniem przez cotygodniowe spotkania do wyboru w 3 terminach: poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18 lub sobota godz. 11 i 12. Obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klas III  w przyszłą środę,      30 września o godz. 19.00 w kościele. Pierwsze spotkanie dzieci w środę, 7 października na Mszy św. o godz.18.00.

Solenizantom i jubilatom, składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego  i zdrowia.

Zachęcamy do prasy religijnej. Możliwość zakupienia kalendarzy na 2021 rok.

Poniedziałek -21.09.

7.00 za Parafian

18.00 +Stanisław Waśkowski, od córki Teresy z rodziną

Wtorek –22.09.

7.00 +Władysława Pluta, od Janusza Rozpondek z rodziną

18.00 +Teresa i Tadeusz Łukaszuk, Stanisław Jeleń, o zdrowie dla Heleny Jeleń

Środa – 23.09.

7.00 +Stanisław i Janina Gajoch, c. Wanda

18.00 Zbiorowa

• o zdrowie dla kuzyna Grzegorza, o dobrą diagnozę oraz o błogosławieństwo dla jego rodziny
  • w 10 rocz. ślubu Martyny i Stanisława dziękczynna z prośbą o łaski

+Jerzy Ożóg, od wspólnoty Sióstr Serafitek  z Białki  Tatrzańskiej

+Kazimiera Jach, od Kazimiery i Kazimierza Widełków ze Starego Wiśnicza

+ Ludwik Sokół, od Agnieszki i Józefa Gorzkowskich z rodziną

+Maria Jarosz, od Janiny Chlebda z rodziną

+Władysław Frosik, od wnuczki Beaty z rodziną

+Maria Poskrobko, od pracowników Baru Janosik

+Maria Krawiec, od Marii Smoter

+Zofia Nowak, Elżbieta Kozłowska, od Roberta, Justyny i Wiktora

Czwartek -24.09.

7.00 +Teresa Szabla, od Bogusławy i Krzysztofa z rodziną

18.00 +Stanisław i Janina Gajoch

Piątek – 25.09.

15.00 +Teresa Szabla

18.00 +Helena Palmowska, 2 rocz. śm.

Sobota – 26.09.

7.00 +Marianna Pławecka

18.00 w 3 urodziny Izabeli, o zdrowie i błogosławieństwo Boże

Niedziela – 27.09.

7.00 +Sergiusz Megiel, rodzice Teofila i Stanisław Grela, Pelagia i Grzegorz Megiel

9.00 +Tadeusz Kruk, rocz. śm.

10.30 +Tomasz Górak, 3 rocz. śm.

10.30 +Stanisław Sandacz, 20 rocz. śm.

12.00 +Jan Wawrzeń

16.00 w rocz. ślubu Renaty i Krzysztofa, dziękczynna z prośbą o łaski

Czytania na 20 września 2020 r.

I czytanie: (Iz 55, 6-9)
Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko! Niechaj bezbożny porzuci swą drogę i człowiek nieprawy swoje knowania. Niech się nawróci do Pana, a Ten się nad nim zmiłuje, do Boga naszego, gdyż hojny jest w przebaczaniu. Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami – mówi Pan. Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi moje – nad waszymi drogami i myśli moje – nad myślami waszymi.

II czytanie: (Flp 1, 20c-24. 27a)
Bracia: Chrystus będzie uwielbiony w moim ciele: czy to przez życie, czy przez śmierć. Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus, a umrzeć – to zysk. Jeśli zaś żyć w ciele – to dla mnie owocna praca, cóż mam wybrać? Nie umiem powiedzieć. Z dwóch stron doznaję nalegania: pragnę odejść, a być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze; pozostawać zaś w ciele – to bardziej konieczne ze względu na was. Tylko sprawujcie się w sposób godny Ewangelii Chrystusowej.

Ewangelia: (Mt 20, 1-16a)
Jezus opowiedział swoim uczniom następującą przypowieść: „Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy. Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, i rzekł do nich: „Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam”. Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił. Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: „Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?” Odpowiedzieli mu: „Bo nas nikt nie najął”. Rzekł im: „Idźcie i wy do winnicy”. A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: „Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych”. Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: „Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzy znosiliśmy ciężar dnia i spiekotę”. Na to odrzekł jednemu z nich: „Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czyż nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje, i odejdź. Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?” Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi”.