19.NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 SIERPNIA 2018 r.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za ofiary złożone w kościele lub poprzez przelewy bankowe.

W poniedziałek święto NMP Kalwaryjskiej. Główne uroczystości odpustowe w Kalwarii Zebrzydowskiej wg programu na stronie internetowe www.kalwaria.eu. W naszej parafii o  godz. 19.00 Msza św., po której nabożeństwo fatimskie z procesją.

We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lecito divina.

W środę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. wg porządku niedzielnego. O godz. 10.30 Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory.

W piątek święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza.

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy św. w niedzielę i w tygodniu. Kancelaria parafialna otwarta od poniedziałku do piątku rano lub wieczorem po Mszy św.

Parafian z ul. A10  nry: 24, 22, 20, 18, 16, 12, 8, 6, 4, 13, 11, 7, 5, 3; ul. A13 nry 1, 3 prosimy o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Najlepiej prosimy je złożyć do piątku w zakrystii. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu.

W dniach od 25 lutego do 4 marca 2019 r. odbędzie się parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Szczegóły i zapisy do końca sierpnia w zakrystii. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 300 dolarów USA.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych. Wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego wypoczynku.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Za naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła ś.p. Anna Raciborska, lat 66.

Poniedziałek 13.08.

10.30 +Wanda, Henryk, Stanisław Piotrowicz

16.00 +Wiesława Kaczmarek, 1 rocz. śm., od Ali Mista i Staszka z Sosnowca

Czytania na 12 sierpnia 2018 r

I czytanie: (1 Krl 19, 4-8)
Eliasz poszedł na pustynię na odległość jednego dnia drogi. Przyszedłszy, usiadł pod jednym z janowców i pragnąc umrzeć, powiedział: „Wielki już czas, o Panie! Zabierz moje życie, bo nie jestem lepszy od moich przodków”. Po czym położył się pod jednym z janowców i zasnął. A oto anioł, trącając go, powiedział mu: „Wstań, jedz!” Eliasz spojrzał, a oto przy jego głowie podpłomyk i dzban z wodą. Zjadł więc i wypił, i znów się położył. Ponownie anioł Pański wrócił i trącając go, powiedział: „Wstań, jedz, bo przed tobą długa droga”. Powstawszy zatem, zjadł i wypił. Następnie umocniony tym pożywieniem szedł czterdzieści dni i czterdzieści nocy aż do Bożej góry Horeb.

II czytanie: (Ef 4, 30 – 5, 2)
Bracia: Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia. Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważanie – wraz z wszelką złością. Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni. Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg wam przebaczył w Chrystusie. Bądźcie więc naśladowcami Boga, jako dzieci umiłowane, i postępujcie drogą miłości, bo i Chrystus was umiłował i samego siebie wydał za nas w ofierze i dani na woń miłą Bogu.

Ewangelia: (J 6, 41-51)
Żydzi szemrali przeciwko Jezusowi, dlatego że powiedział: „Ja jestem chlebem, który z nieba zstąpił”. I mówili: „Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę my znamy? Jakżeż może On teraz mówić: Z nieba zstąpiłem”. Jezus rzekł im w odpowiedzi: „Nie szemrajcie między sobą! Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: „Oni wszyscy będą uczniami Boga”. Każdy, kto od Ojca usłyszał i przyjął naukę, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne. Ja jestem chlebem życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: Kto go je, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata”.