Archiwum ogłoszeń

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 SIERPNIA 2022 r.

Porządek duszpasterski w czasie wakacji: Msze święte w tygodniu według podanych intencji mszalnych, kancelaria czynna we wtorek, środę i piątek w godz. 18.30-19.15. W niedzielę nie ma Mszy świętej o godz. 12.00. W ciągu tygodnia przed Mszą św. wspólny różaniec poprzedzony modlitwą za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli o pokój na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie.

W kalendarzu liturgicznym:

• poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. O godz. 10.30 Msza św. dziękczynna za zbiory.
  • środa, święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej
  • sobota wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Trwają prace termomodernizacyjne na dachu naszej świątyni, modlimy się o ich bezpieczny przebieg i sprzyjającą pogodę.

Parafian z ul. Warszawska 96, 94, 92, 90, 88, 86. 84, 76, 74, 72, 68, 71, 67, 65, 60. 57

prosimy o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone w poprzednim tygodniu.

Z powodu niewystarczającej ilości zgłoszonych osób wrześniowa pielgrzymka do sanktuariów Podkarpacia na zostaje odwołana. Proszę zgłaszać się po odbiór zaliczek.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i dobroci od ludzi. Wyjeżdżającym na urlop dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Zachęcamy do prasy religijnej.

Poniedziałek 15.08

Niedziela 21.08

7.00 +Andrzej Sałaś, od wnuka Łukasza z rodziną

9.00 +Józef i Maria Jamróz, s. Franciszek

10.30 +Marek Chwał, 10 rocz. śm.

16.00 o błogosławieństwo Boże dla Szymona

Czytania na niedzielę 14 sierpnia 2022

I czytanie: (Jr 38, 4-6. 8-10)
W czasie oblężenia Jerozolimy przywódcy, którzy trzymali Jeremiasza w więzieniu, powiedzieli do króla: „Niech umrze ten człowiek, bo naprawdę obezwładnia on ręce żołnierzy, którzy pozostali w tym mieście, i ręce całego ludu, gdy mówi do nich podobne słowa. Człowiek ten nie szuka przecież pomyślności dla tego ludu, lecz nieszczęścia”. Król Sedecjasz odrzekł: „Oto jest w waszych rękach!” Nie mógł bowiem król nic uczynić przeciw nim. Wzięli więc Jeremiasza i wtrącili go, spuszczając na linach, do cysterny Malkiasza, syna królewskiego, która się znajdowała na dziedzińcu wartowni. W cysternie zaś nie było wody, lecz błoto; zanurzył się więc Jeremiasz w błocie. Ebedmelek wyszedł z domu królewskiego i rzekł do króla: „Panie mój, królu! Źle zrobili ci ludzie, tak postępując z prorokiem Jeremiaszem i wrzucając go do cysterny. Przecież umrze z głodu w tym miejscu, zwłaszcza że nie ma już chleba w mieście”. Rozkazał król Kuszycie Ebedmelekowi: „Weź sobie stąd trzech ludzi i wyciągnij proroka Jeremiasza z cysterny, zanim umrze”.

II czytanie: (Hbr 12, 1-4)
Bracia: Mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków, zrzuciwszy wszelki ciężar, a przede wszystkim grzech, który nas łatwo zwodzi, biegnijmy wytrwale w wyznaczonych nam zawodach. Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala. On to zamiast radości, którą Mu obiecywano, przecierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę, i zasiadł po prawicy na tronie Boga. Zważcie więc na Tego, który ze strony grzeszników tak wielką wycierpiał wrogość wobec siebie, abyście nie ustawali, załamani na duchu. Jeszcze nie opieraliście się aż do krwi, walcząc przeciw grzechowi.
Ewangelia: (Łk 12, 49-53)
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej”.