Ogłoszenia parafialne

Archiwum ogłoszeń

                29. NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 PAŹDZIERNIKA  2019 r.

Dzisiaj przypada uroczystość św. Jana Kantego. Dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII  i VIII wraz z rodzicami o godz. 15.30. Nabożeństwa różańcowe: w ciągu tygodnia o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00, a następnie Msza św.

We wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne lectio divina.

W piątek o godz. 19.00 spotkanie duszpasterskie dla młodzieży klas VII i starszej.

W piątek i sobotę w kościele Matki Bożej Częstochowskiej na osiedlu Szklane Domy w Krakowie spotkanie modlitewne  „Strumienie Miłosierdzia” organizowane przez Katolickie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Szczegóły na plakacie.

Duszpasterstwo akademickie zaprasza na spotkanie w sobotę o godz. 19.30.

Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w środę, 30 października o godz. 19.00

Parafian  z ul. A5  nry:  9, 11, 15, 17, 19 (Stacja Doświadczalna), A16 nry: 2, 4, 6, 21, 23, 37  prosimy o ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. Prosimy o dostarczenie ich  do piątku. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym  tygodniu.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio wraz z Parafialnym Zespołem Caritas Bibice organizujemy zbiórkę odzieży zimowej dla osób bezdomnych. Najbardziej potrzebne są męskie: kurtki, bluzy, swetry, podkoszulki z długim i krótkim rękawem, spodnie, szaliki, czapki, rękawiczki, ciepła bielizna oraz buty. Ubrania można zostawić w Domu Ludowym na parterze, ul. Rynek 2 w Bibicach w dniach: 25.10 godz. 17 – 20 i 26.10 godz. 10 – 12.

Przyjmujemy  na wypominki, czyli modlitwę Kościoła za zmarłych. Za poleconych na wypominki listopadowe modlimy się podczas procesji na cmentarzu oraz odmawiamy modlitwę różańcową w dni powszednie listopada przed Mszą św. o godz. 18.00. Za zmarłych poleconych na wypominki roczne modlimy się w każdą niedzielę przed wszystkimi Mszami św. – z wyjątkiem godz. 10.30,   a także odprawiamy  Mszę św. w pierwszy czwartek  miesiąca o godz. 7.00.

Pielgrzymka do Armenii 27.06 – 04.07.2020 roku. Koszt 3690 zł. Zapisy do końca października wraz zaliczką 500 zł. Więcej informacji w zakrystii.   

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 Intencje mszalne

Poniedziałek 21.10.

7.00 za Parafian

18.00 +Wanda Figiel, 14 rocz. śm., Józef        i Maria Krawczyk, Zofia Figiel

 Wtorek  22.10.

7.00 +Elżbieta Łopatka

18.00 +Jadwiga Gaik, 2 rocz. śm.  

Środa 23.10.

7.00 dziękczynna do św. Józefa

18.00  Zbiorowa:

o zdrowie dla wnuczka Tymoteusza

+Tadeusz Michalski, od Janiny Karpierz        z rodziną

+Zofia Nowak, od siostry Doroty z mężem i dziećmi

+Irena Waśko, od rodziny Kondak

+Czesława Zięba, od Heleny Sacha

+Stefa Rożek, od rodziny Franaszków

+Jan Idzik, od Mielnik z żoną

+Władysława Kwinta, od wnuczki Agnieszki z prawnuczką Dominiką

+Wit Dybicz, od rodziny Boryczków

+Józefa Rokita, od rodziny Pławeckich

Czwartek 24.10.

7.00 o zdrowie i błogosławieństwo dla Kingi

18.00 +Tomasz Zagórski

Piątek 25.10.

15.00 +Wit Dybicz, od pracowników Stacji Doświadczalnej w Węgrzcach

18.00 +Stanisława i Franciszek Waśko, Franciszek Piotrowski, rocz. śm.

Sobota 26.10.

7.00 w 4 urodziny Błażejka, o Boże błogosławieństwo

18.00 o błogosławieństwo w rodzinie Baczyńskich

 Niedziela – 27.10.

7.00+Ignacy Poznański, ++ rodzice Rozalia i Jan

9.00 +Wiesław Kuc, 27 rocz. śm.

10.30 w 50 rocz. ślubu Wiesław  i Tadeusza, dziękczynna z prośbą o łaski

12.00  w 25 rocz. ślubu Barbary i Ryszarda, dziękczynna z prośbą o łaski

12.00 w 2 rocz. chrztu Blanki Marii,  3 rocz. chrztu Inki Marii o błogosławieństwo Boże

16.00 +Janina Ferdek, 8 rocz. śm., +Franciszek i Stanisława Mirek

Czytania na 13 października  2019 r.

I czytanie: (Wj 17, 8-13)
Amalekici przybyli, aby walczyć z Izraelitami w Refidim. Mojżesz powiedział wtedy do Jozuego: „Wybierz sobie mężów i wyruszysz z nimi na walkę z Amalekitami. Ja jutro stanę na szczycie góry z laską Boga w ręku”. Jozue spełnił polecenie Mojżesza i wyruszył na walkę z Amalekitami. Mojżesz, Aaron i Chur wyszli na szczyt góry. Jak długo Mojżesz trzymał ręce podniesione do góry, Izrael miał przewagę. Gdy zaś ręce opuszczał, miał przewagę Amalekita. Gdy ręce Mojżesza zdrętwiały, wzięli kamień i położyli pod niego, i usiadł na nim. Aaron i Chur podparli zaś jego ręce, jeden z tej, a drugi z tamtej strony. W ten sposób aż do zachodu słońca były jego ręce stale wzniesione wysoko. I tak zdołał Jozue pokonać Amalekitów i ich lud ostrzem miecza

II czytanie: (2 Tm 3, 14–4, 2)
Najdroższy: Trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci zawierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. Wszelkie Pismo od Boga jest natchnione i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu. Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się, i na Jego królestwo: głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, w razie potrzeby wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz.

 Ewangelia: (Łk 18, 1-8)
Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: „W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: „Obroń mnie przed moim przeciwnikiem”. Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: „Chociaż Boga się nie boję ani się z ludźmi nie liczę, to jednak ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie”. I Pan dodał: „Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”.