Ogłoszenia parafialne

Archiwum ogłoszeń

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 MAJA  2020 r.

Dzisiaj nasza parafia przeżywa wielką radość: nasz Parafianin, ks. Krzysztof Rozenek, który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie w katedrze na Wawelu odprawi o godz. 12.00 swoją Mszę św. prymicyjną. Dziękujemy Bogu za dar powołania kapłańskiego i polecamy duszpasterską posługę ks. Krzysztofa opiece Matki Bożej.

Od dzisiaj w kościele wierni mogą modlić się bez ograniczeń liczbowych. Zachowujemy jednak dalej środki ostrożności: przychodzimy w maseczkach, dezynfekujemy ręce przed i po Mszy św., zachowujemy dystans. Na mocy dekretu arcybiskupa krakowskiego przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej. Metropolita krakowski udzielił dyspensy tylko dla osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00   i 18.00. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec, poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy uwielbiać Serce Boże litanią wciągu tygodnia na zakończenie Mszy św. wieczornej, a w niedzielę na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 16.00 .W środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. W czwartek święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W piątek okazja do spowiedzi św. w godz. 6.30-7.00, 14.30-15.00 i 17.00-18.00. Poza tym okazja do spowiedzi św. 20 minut przez każdą Mszą św. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania, aby dopełnić obowiązek rocznej spowiedzi. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańca świętego.

W sobotę odwiedziny chorych z Komunią świętą od godz. 8.30. Bardzo prosimy, aby rodziny zgłaszały swoich chorych do odwiedzin. Ze względu na trwającą jeszcze epidemię nie chcemy nikogo narażać.

We wtorek Po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lectio divina. W ciągu tygodnia   adoracja  Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O godz.  20.30 odmawiamy różaniec w kościele bez udziału wiernych  w intencji ustania pandemii. Zachęcamy do połączenia się z nami  w tej modlitwie w swoich domach. Różaniec, jak i wszystkie Msze św.  transmitowana są przez stronę internetową naszej parafii. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Najświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi  i Komunii św. wielkonocnej.

             W tym tygodniu o ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty prosimy Parafian z ul C24. Ze względów epidemicznych proszę, aby raczej nie zbierać ofiar z domów, ale składać je indywidualnie  w kościele lub przez przelew bankowy. 

            W tym tygodniu rozpoczynamy prace renowacyjne muru oporowego od strony kościoła, które zakończą się pracami brukarskimi przy otoczeniu i wejściu. Prosimy, aby stosować się znaków ostrzegających i nie wchodzić do teren remontu.

            Zbliża się Boże Ciało. W tym roku o przygotowanie ołtarzy prosimy parafian: ołtarz I (p. Wiatr) ulice: A1, A2; ołtarz II (remiza) ulice A3, A4; ołtarz III (obok p. Kękuś) ulica Warszawska; ołtarz IV (p. Kot) ulice: A5, A6, A7, A8, A15, A17. Wszystkie informacje dotyczące stawianych ołtarzy u pana kościelnego. Ze względu na ograniczenie zgromadzeń do 150 osób za tydzień będą podane szczegóły porządkowe dotyczące procesji.

Sakrament bierzmowania dla młodzieży z klas VII i VIII odbędzie się w ostatnim tygodniu października.

W związku z trudną sytuacją materialną wielu osób, spowodowaną na  wskutek epidemii utratą pracy, Caritas Archidiecezji Krakowskiej dysponuje bezpłatną żywnością z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Osoby zainteresowane tym wsparciem proszę, aby ze stolika przy prasie religijnej odebrały informacje o możliwościach otrzymania tej pomocy.

„Bóg zapłać” Parafinom, którzy przez przelewy bankowe na konto parafii wspierają bieżące wydatki na utrzymanie kościoła, a także planowane inwestycje. Nr konta bankowego parafii: 37 1240 1431 1111 0000 1047 8167 z dopiskiem: darowizna na cele kultu religijnego.

Solenizantom i jubilatom, składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i zdrowia. Zachęcamy do prasy religijnej.

Intencje mszalne 

Poniedziałek -1.06.

8.00 +Zofia Sacha

18.00 w 8 urodziny Mikołaja, o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

 Wtorek –2.06.

7.00 +Bolesław i Maria Waśko

18.00 +Zofia i Bolesław Pasiut

  Środa – 3.06.

7.00 za Ofiarodawców

19.00 Zbiorowa

za ks. Wojciecha, Dariusza i Krzysztofa, o wypełnienie woli Bożej

+Leszek Węglarz, od wujka Emila i cioci Joasi z Sobolewa

+Janina, Władysław Radzikowscy, s. Władysław

+Jerzy Ożóg, od koleżanek Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

+Kazimiera Jach, od sąsiadów Jaroszów

+Bronisław Wydrzyński, od sąsiadów z ulic C7 i C5

+Genowefa Nowak, od córki Elżbiety z rodziną

+Artur Bradło, od Zbigniewa i Marii Zbroja z Dziekanowic

+Mieczysław Krawczyk, od kuzyna Wiesława

+Daniel Kosiorowski, rodziców

+Helena Frosik, od rodziny Kopciów

+Barbara Adamczyk, od Ryszarda i Marii Brodów

+Czesława Zięba, od rodziny Majów

Czwartek -4.06.

7.00 za Zmarłych wypominanych

18.00 +Zofia i Maciej Rzegotka

Piątek – 5.06.

7.00 za Parafian

15.00 +Zofia Urbańczyk, 23 rocz. śm.

 18.00 w urodziny Magdaleny, o potrzebne łaski

18.00 w 10 rocz. ślubu Karoliny i Lecha, dziękczynna o Boże błogosławieństwo dla dzieci

 Sobota -6.06.

7.00 ++ z rodziny Wichrów, Zofia, Jan, Antoni, Maria, Antoni, Stefan, Stanisława, Antonina, Antoni

 18.00 w 7 urodziny Klary, o zdrowie i błogosławieństwo Boże

 Niedziela – 7.06.

7.00 +Maria Waśko, s. Bolesław, rocz. śm.

9.00 w 40 rocznicę ślubu Barbary i Zdzisława, dziękczynna  z prośbą o potrzebne łaski

10.30 +Dorota Łasak

12.00 w 41 rocz. ślubu Grażyny i Piotra, dziękczynna  z prośbą o potrzebne łaski

12.00 w 20 rocz. ślubu Marty i Marka, od rodziców Marty i brata z rodziną

16.00 w 18 rocz. ślubu Agnieszki i Wojciecha, w 4 urodziny Hani, dziękczynna  z prośbą o potrzebne łaski

Czytania na 31 maja 2020 r.

I czytanie: (Dz 2, 1-11)
Kiedy nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też jakby języki ognia, które się rozdzielały, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić Przebywali wtedy w Jeruzalem pobożni Żydzi ze wszystkich narodów pod słońcem. Kiedy więc powstał ów szum, zbiegli się tłumnie i zdumieli, bo każdy słyszał, jak tamci przemawiali w jego własnym języku. Pełni zdumienia i podziwu mówili: „Czyż ci wszyscy, którzy przemawiają, nie są Galilejczykami? Jakżeż więc każdy z nas słyszy swój własny język ojczysty? – Partowie i Medowie, i Elamici, i mieszkańcy Mezopotamii, Judei oraz Kapadocji, Pontu i Azji, Frygii oraz Pamfilii, Egiptu i tych części Libii, które leżą blisko Cyreny, i przybysze z Rzymu, Żydzi oraz prozelici, Kreteńczycy i Arabowie – słyszymy ich głoszących w naszych językach wielkie dzieła Boże”.

 II czytanie: (1 Kor 12, 3b-7. 12-13)
Bracia: Nikt nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: „Panem jest Jezus”. Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. Wszystkim zaś objawia się Duch dla wspólnego dobra. Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem. Wszyscy bowiem w jednym Duchu zostaliśmy ochrzczeni, aby stanowić jedno Ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscy też zostaliśmy napojeni jednym Duchem.

Ewangelia: (J 20, 19-23)
Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: „Pokój wam!” A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: „Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.