Archiwum ogłoszeń

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 STYCZNIA 2020 r.

Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W ciągu tygodnia Msze św. według podanych intencji mszalnych. W poniedziałek,  wtorek i czwartek kancelaria parafialna po Mszy  św. o godz. 7.00.

We wtorek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. O godz. 18.30 spotkanie biblijne Lectio Divina.

W piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

W sobotę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

Małżeństwa pragnące podjąć religijną formację w Domowym Kościele (oaza rodzin)   zapraszamy dzisiaj na spotkanie w salce o godz. 16.00.

Radę Parafialną zapraszam na spotkanie opłatkowe w niedzielę, 2 lutego o godz. 17.00.

Proszę pamiętać o dokładnym segregowaniu śmieci na cmentarzu: odpady sztuczne (szkło, plastik, metal, tkaniny, szarfy z wieńców itp.) wrzucamy do kontenera, natomiast odpady naturalne, ogrodnicze do dołu. Proszę dbać o to, aby wyrzucając stare naturalne kwiaty do dołu najpierw oddzielić plastykową doniczkę i umieścić ją w kontenerze. Niestety nie zawsze jest to przestrzegane.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych. Otaczamy modlitwą naszych Dziadków i Babcie. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Poniedziałek- 20.01.

7.00 za Parafian

7.00 +Zdzisław Kotarba

Wtorek -21.01.

7.00 +Grażyna Wyjadłowska, od wnuków

7.00 +Tomasz Kwartnik, od szwagra Pawła z Kingą

Środa – 22.01.

7.00 rez.

18.00 Zbiorowa:

+Leszek Węglarz, od kolegi Jaśka z Kamyka z rodziną

+Tomasz Kwartnik, od koleżanek z hotelu „Jurajski”

+Janina Gajoch, rocz. śm.

+Jerzy Ożóg, od Pracowników firmy Nidek

+Kazimiera Jach, od Sióstr Serafitek

+Bronisław Wydrzyński, od Barbary Walczak

Czwartek- 23.01.

7.00 za Parafian

Piątek-24.01.

15.00 +Stanisław Gołdas, 30 rocz. śm.

18.00 +Barbra i Józef Ciaćma, Stefan Bednarczyk  z okazji Dnia Dziadka i Babci

Sobota- 25.01.

7.00 +Karolina i Józef Kurkiewicz, s. Zdzisław

18.00 +Franciszek Grzesikowski,  1 rocz. śm., ż. Stanisława

Niedziela  – 26.01.

7.00 +Czesław Perski

9.00 +Stanisław Wąs

10.30 +Maria i Józef Jamróz, s. Franciszek

12.00 +Maria Pardiak, 12 rocz. śm.

16.00 +Michał Trzaska, rocz. śm. ++ z rodziny

Czytania na 19 stycznia   2020 r.

I czytanie: (Iz 49, 3. 5-6)
Pan rzekł do mnie: „Ty jesteś sługą moim, Izraelu, w tobie się rozsławię”. Wsławiłem się w oczach Pana, Bóg mój stał się moją siłą. A teraz przemówił Pan, który mnie ukształtował od urodzenia na swego Sługę, bym nawrócił do Niego Jakuba i zgromadził Mu Izraela. A mówił: „To zbyt mało, iż jesteś Mi Sługą dla podźwignięcia pokoleń Jakuba i sprowadzenia ocalałych z Izraela! Ustanowię cię światłością dla pogan, aby moje zbawienie dotarło aż do krańców ziemi”.

II czytanie: (1 Kor 1, 1-3)
Paweł, z woli Bożej powołany na apostoła Jezusa Chrystusa, i Sostenes, brat, do Kościoła Bożego w Koryncie, do tych, którzy zostali uświęceni w Jezusie Chrystusie i powołani do świętości wespół ze wszystkimi, co na każdym miejscu wzywają imienia Pana naszego, Jezusa Chrystusa, ich i naszego Pana. Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego i Pana Jezusa Chrystusa!

Ewangelia: (J 1, 29-34)
Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: „Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi”. Jan dał takie świadectwo: „Ujrzałem ducha, który zstępował z nieba jak gołębica i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz ducha zstępującego i spoczywającego na Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym”.