Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii

Nazaret Kana Galilejska Jez. Galilejskie Kafarnaum Góra Błogosławieństw Tabga   Madaba Góra Nebo Petra Jerycho Qasrl Al–Yehud Morze Martwe –  Góra Oliwna Jerozolima Betlejem Yad Vashem Ein Karem

 TERMIN: 25.02 – 04.03.2019 r.

Dzień 1: Wylot z Polski

O koło godziny 7.15 rano spotykamy się na lotniku w Krakowie – Balicach. O godzinie 7.35 rozpocznie się odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Tel Awiwu o godzinie 10.35. Lądowanie w Tel Awiwie o godzinie 15.20. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Kana Galilejska, Jez. Galilejskie, Kafarnaum, Góra Błogosławieństw, Tabga

Po śniadaniu udamy się do Kany Galilejskiej (dla małżeństw istnieje możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich). Następnie udamy się na zwiedzanie Nazaretu: tam nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Popołudniu przejazd na Górę Błogosławieństw. Następnie udamy się do Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz synagogę. Dalej zwiedzimy Tabgha: kościół Prymatu św. Piotra i kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Potem: rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Powrót do Nazaretu na kolację i nocleg.

Dzień 3: Madaba, Góra Nebo

Po śniadaniu przejazd na granicę izraelsko – jordańską Sheikh Hussein. Następnie udamy się do Madaby – słynącej
z niezwykłej mozaiki z czasów bizantyjskich. Wizyta na Górze Nebo – miejscu z którego Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną i miejsce jego śmierci. Przejazd do Petry, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: Petra

Rano po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Petry – wspaniałe, wykute w skałach miasto starożytne Nabatejczyków – perła zabytków Jordanii. Następnie udamy się do Wadi Rum – przejażdżka Jeepami po pustynnej dolinie. Przejazd do Ammanu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Jerycho, Qasrl Al–Yehud, Morze Martwe

Rano śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na granicę Allenby. Następnie do Jerycha (jednego
z najstarszych stale zamieszkanych miast na świecie). Widok na Górę Kuszenia, dalej sykomora (drzewo Zacheusza). Następnie Qasrl al Yehud (miejsce chrztu Pana Jezusa) i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w wodach Jordanu. Po południu kąpiel w Morzu Martwym (najniżej położonym miejscem na świecie). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: Góra Oliwna, Jerozolima- droga krzyżowa

Rano, po śniadaniu Góra Oliwna: Sanktuarium Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster (gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz). Następnie taras widokowy z panoramą Starej Jerozolimy. Potem kościół Dominus Flevit (upamiętniający płacz Jezusa nad Jerozolimą). Następnie Getsemani: Bazylika Wszystkich Narodów (gdzie Jezus modlił się przed męką). Przejście do Starego Miasta: kościół św. Anny (tradycyjne miejsce narodzenia NMP)
i sadzawka Betezda (uzdrowienie chorującego od 38 lat paralityka). Przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Bożego (najważniejszej świątyni chrześcijańskiej). Następnie Syjon Chrześcijański: bazylika Zaśnięcia Maryi Panny, wieczernik (miejsce ustalenia wielu sakramentów) Dzielnica żydowska – Ściana Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Betlejem, Yad Vashem, Ein Karem

Rano po śniadaniu zwiedzanie Betlejem. Przejazd na Pole Pasterzy (gdzie anioł zwiastował pasterzom narodzenie Pana Jezusa). Następnie Grota Mleczna (w której wedle tradycji, Maria karmiła Jezusa podczas ucieczki do Egiptu). Dalej Bazylika Narodzenia Pańskiego (jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich). Po południu przejazd do Yad Vashem (największe w Izraelu muzeum upamiętniające ofiary Holokaustu). Następnie udamy się do Ein Karem: kościół Nawiedzenia (miejsce spotkania Maryi z Elżbietą), oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Powrót do Polski

W nocy wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko. Wylot do Polski o godzinie 6.30. Przylot do Krakowa o godzinie 9.25. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 1 160 USD/os.

CENA ZAWIERA:

 • Przelot Izraelskimi Liniami Lotniczymi ELAL na trasie: Kraków – Tel Awiw – Kraków;
 • Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;
 • 7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2 – osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, możliwość pokoi 3 – os);
 • Wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań, 7 obiadokolacji;
 • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL, NNW, choroby przewlekłe;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika w Izraelu i w Jordanii;
 • Opieka przewodnika jordańskiego (obowiązkowa);
 • Przedstawiony program zwiedzania;
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (w tym rejs po Jeziorze Galilejskim);
 • Codzienną Mszę św.

CENA NIE ZAWIERA:

 • zwyczajowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej, system Tour Guide – trzeba przeznaczyć na ten cel kwotę ok 65 USD/os.;
 • opłaty graniczne 45 USD/os. (30 USD/os. Izrael, 15 USD/os. Jordania)
 • transferu z parafii na lotnisko w Krakowie i z powrotem;
 • napojów do obiadokolacji;
 • dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej;
 • dopłaty do pokoju 1 – osobowego – 200 USD/os.;
 • Możliwość zamówienia dla całej grupy dodatkowych Lunchów;
 • wydatków własnych;
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie;

WAŻNE INFORMACJE:

 1. Każdy uczestnik musi posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z pielgrzymki. W paszporcie nie mogą być wbite pieczątki ani syryjskie, ani liibijskie
 2. P. ORLANDO TRAVEL nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dokonane przez linie lotnicze.
 3. W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmian w programie.