StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Wideo
Przydatne strony

11 NIEDZIELA ZWYKŁA 18.06.2017

Trwa oktawa Bożego Ciała. Do czwartku procesje eucharystyczne po Mszy św. o godz. 18.00.
We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lectio divina.
W środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 18.00.
W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W czwartek o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne
dla wyjeżdżających na Słowację, Węgry i do Austrii.
Należy przynieść dokument podróży – dowód osobisty lub paszport.

Siostry sercanki składają serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na remont bursy w wysokości 3270 zł.

„Bóg zapłać” parafianom z ulic A9 i B4, którzy złożyli ofiarę na 5 Mszy św., a z ulicy A10 na jedną Mszę św.

Prosimy o ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła parafian z ulicy C11
numery: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14; C25 1, 3, 4, 8, 7, 15, 22 .
Najlepiej zebrać je po sąsiedzku i przekazać do zakrystii do piątku.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy naszej modlitwie i życzymy wiele łaski Bożej.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i odwiedzania strony internetowej naszej parafii: www.parafia-wegrzce.pl

Poniedziałek -19.06.
7.00 za Parafian
18.00 w 19 urodziny Szymona
18.00 +Małgorzata Ciaćma, 31 rocz. śm., m. Stanisław

Wtorek - 20.06.
7.00 za Ofiarodawców
19.00 +Maria, Jan, Stefan Masłowscy, ż. Rozalia, szwagier Tadeusz

Środa– 21.06.
7.00 +Marianna Duda, od rodziny Józefczyków i Marianny Duda
18.00 +Henryk Kublik, 5 rocz. śm.
18.00 +Janina Gajoch, od syna Piotra z rodziną

Czwartek 22.06.
7.00 w 1. urodziny Zosi
18.00 +Hanna Zbierzchowska, od Bartłomieja Jarosza z rodziną

Piątek- 23.06.
15.00 +Jan Wawrzeń, od syna
18.00 +Edward Książek, 13 rocz. śm., Maria Książek
18.00 dziękczynna za rok szkolny, o błogosławieństwo Boże czasie wakacji

Sobota- 24.06.
7.00 +Janina Gajoch, od córki z rodziną
18.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Janiny Maj, od przyjaciół

Niedziela - 25.06.
7.00 +Feliks Krawczyk
9.00 +Jan i Rozalia Poznańscy, s. Ignacy
10.30 +Bronisław Pardiak
12.00 +Jan Tomczyk
16.00 +Władysław Seweryn

Czytania na 18 czerwca 2017 r.

I czytanie: (Wj 19,1-6a)
W trzecim miesiącu od wyjścia Izraelitów z Egiptu; w tym dniu przybyli oni na pustynię Synaj. Wyruszyli z Refidim, a po przybyciu na pustynię Synaj rozbili obóz na pustyni. Izrael obozował tam naprzeciw góry. Mojżesz wstąpił wtedy do Boga, a Pan zawołał na niego z góry i powiedział: Tak powiesz domowi Jakuba i to oznajmisz Izraelitom: Wyście widzieli, co uczyniłem Egiptowi, jak niosłem was na skrzydłach orlich i przywiodłem was do Mnie. Teraz jeśli pilnie słuchać będziecie głosu mego i strzec mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów, gdyż do Mnie należy cała ziemia. Lecz wy będziecie Mi królestwem kapłanów i ludem świętym.

II czytanie: (Rz 5,6-11)
Chrystus bowiem umarł za nas, jako za grzeszników, w oznaczonym czasie, gdyśmy [jeszcze] byli bezsilni. A [nawet] za człowieka sprawiedliwego podejmuje się ktoś umrzeć tylko z największą trudnością. Chociaż może jeszcze za człowieka życzliwego odważyłby się ktoś ponieść śmierć. Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami. Tym bardziej więc będziemy przez Niego zachowani od karzącego gniewu, gdy teraz przez krew Jego zostaliśmy usprawiedliwieni. Jeżeli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Jego Syna, to tym bardziej, będąc już pojednani, dostąpimy zbawienia przez Jego życie. I nie tylko to - ale i chlubić się możemy w Bogu przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego teraz uzyskaliśmy pojednanie.

Ewangelia: (Mt 9,36-10,8)
Jezus widząc tłumy ludzi, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości. A oto imiona dwunastu apostołów: pierwszy Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan, Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz, Szymon Gorliwy i Judasz Iskariota, ten, który Go zdradził. Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!

26 Czerwca 2017
Imieniny obchodzą:
Jan, Jeremiasz,
Jeremi, Paweł,
Zdziwoj
Do końca roku zostało 189 dni.

_________________________________________________________
www.parafia-wegrzce.pl Parafia pw sw Andrzeja Boboli w Wegrzcach