StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Wideo
Przydatne strony

7 Niedziela Zwykła 19.02.2017

Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Pawła Fiącka, salwatorianina, misjonarza w Zambii.
Wygłasza do nas kazanie misyjne, a ofiarami do puszek możemy wesprzeć działanie tamtejszej szkoły prowadzonej przez misjonarzy.

Serdeczne podziękowanie dla parafian, którzy w ubiegłą środę podjęli nocną adorację w Krakowie-Łagiewnikach.
We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lectio divina.
W środę święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup Jan Zając poświęci tablicę upamiętniającą ks. Włodzimierza Bogacza,
pierwszego proboszcza naszej parafii w 15 rocznicę jego śmierci.
Mszę św. będą współkoncelebrować księżą z rocznika ks. Bogacza.
Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich parafian.
W czwartek wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
W piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

Przed Wielkim Postem zapraszamy na nabożeństwo czterdziestogodzinne
które rozpocznie się w przyszłą niedzielę wg planu:
  • 13.00- 13.45 ul. Dziekanowicka i ul. Powstańców;
  • 13.45.-14.30 – Bosutów,
  • 14.30-15.15 - oś. Bosutów, Stacja Doświadczalna;
  • 15.15-16.00 – Boleń.
Spotkanie kandydatów do bierzmowania:
poniedziałek godz. 19.15 lub w sobotę o godz. 10.00 lub o 11.00.
Spotkanie młodzieży gimnazjalnej w piątek o godz. 19.00.
Grupa młodzieży starszej szkół średnich i studentów w sobotę o godz. 19.30.

Prosimy o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła parafian z ulicy A10
numery: 48, 46, 44, 23, 21, 40, 38, 36, 19, 34, 32, 30, 17, 17, 28
Prosimy po sąsiedzku zebrać ofiary i złożyć je w zakrystii do piątku.
„Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu.

W dniach 2 – 9 lipca 2017 r. odbędzie się parafialna pielgrzymka po sanktuariach Słowacji, Węgier i Austrii.
W programie m.in. zwiedzanie Budapesztu, Wiednia i Mariazell oraz dzień wypoczynku nad Balatonem.
Koszt 1890 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
Osoby, które już zgłosiły swój udział proszę o jak najszybsze wpłacenie zaliczki 500 zł.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy naszej modlitwie i życzymy wiele łaski Bożej.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i odwiedzania strony internetowej naszej parafii: www.parafia-wegrzce.pl

Poniedziałek -20.02.
7.00 za Parafian
18.00 + Jerzy Krzesiński, greg.

Wtorek - 21.02.
18.00 za Ofiarodawców

Środa - 22.02.
18.00 +ks. Włodzimierz Bogacz, w 15 rocz. śm., od Rady Parafialnej

Czwartek -23.02.
18.00 +ks. Włodzimierz Bogacz, w 15 rocz. śm., od Kół Różańcowych

Piątek- 24.02.
15.00 +Tadeusz Franczyk, od siostry Anny z rodziną
18.00 + Jerzy Krzesiński, greg.
18.00 w 5 urodziny Adasia

Sobota - 25.02.
7.00 + Jerzy Krzesiński, greg.
18.00 +Rafał Mielec, 5 rocz. śm.

Niedziela - 26.02.
7.00 +Jadwiga i Władysław Nowak, Janina i Władysław Stasiak
9.00 + Jerzy Krzesiński, greg.
10.30 +Helena Seweryn, 25 rocz. śm.
12.00 +Anna Dadej, 5 rocz. śm.
16.00 w 35 rocz. ślubu Anny i Wiesława, dziękczynna

Czytania na 19 lutego 2017 r.

I czytanie:
(Kpł 19,1-2.17-18)
Pan powiedział do Mojżesza: Mów do całej społeczności synów Izraela i powiedz im: Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz! Nie będziesz żywił w sercu nienawiści do brata. Będziesz upominał bliźniego, aby nie zaciągnąć winy z jego powodu. Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz kochał bliźniego jak siebie samego. Ja jestem Pan.

II czytanie:

(1 Kor 3,16-23)
Czyż nie wiecie, że jesteście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście. Niechaj się nikt nie łudzi. Jeśli ktoś spośród was mniema, że jest mądry na tym świecie, niech się stanie głupim, by posiadł mądrość. Mądrość bowiem tego świata jest głupstwem u Boga. Zresztą jest napisane: „On udaremnia zamysły przebiegłych”, lub także: „Wie Pan, że próżne są zamysły mędrców”. Nikt przeto niech się nie chełpi z powodu ludzi. Wszystko bowiem jest wasze: czy to Paweł, czy Apollos, czy Kefas; czy to świat, czy życie, czy śmierć, czy to rzeczy teraźniejsze, czy przyszłe; wszystko jest wasze, wy zaś Chrystusa, a Chrystus Boga.

Ewangelia:
(Mt 5,38-48)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb”. A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nastaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.

20 Lutego 2017
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.

_________________________________________________________
www.parafia-wegrzce.pl Parafia pw sw Andrzeja Boboli w Wegrzcach