StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Przydatne strony

22 Niedziela Zwykła 28.08.2016

W poniedziałek
wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
W czwartek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.
W tym dniu o godz. 18.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego.
Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Najmłodszym uczniom zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.
W tym dniu okazja do spowiedzi od godz. 17.00
W piątek Msza św. z koronką do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
Z racji I piątku miesiąca okazja do spowiedzi św. w godz.

• 6.30-7.00,
  • 14.30-15.00
  • 17.00-18.00.

Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
W sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.30.
W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć siostrę Anielę Miłońską, misjonarkę  z Zambii
ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Rodziny. Przedstawi świadectwo pracy misyjnej,
a ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieła misyjne.

Prosimy o ofiary na sprzątanie i kwiaty do  kościoła parafian z ul. Bolenia z ul. Matejki
numery 55, 57, 59, 60, 61, 62, 66, 70, 83, 87, 89, 95, 97, 99, 103, 116.

W kaplicy bocznej można zobaczyć zdjęcia z pobytu pielgrzymów na ŚDM w naszej parafii.
Przypominamy o konkursie fotograficznym o ŚDM.
Podpisane  prace w dużym formacie prosimy składać w zakrystii do 11 września.

Solenizantów  i jubilatów  tego tygodnia polecamy naszej modlitwie i życzymy wiele łaski Bożej.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej  i  odwiedzania profilu facebooka
oraz strony internetowej naszej parafii: www.parafia-wegrzce.pl.

Poniedziałek -29.08.
+Henryk, 6 rocz. śm.

Wtorek -  30.08.
+Bronisław Golara, Aniela i Marian Necek

Środa-31.08
+Natalia Hebdowska, 1 rocz. śm.

Czwartek-1.09.
za Zmarłych wypominanych
18.00 o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym
18.00 +Zofia Witek, gregoriańska

Piątek-2.09.
za Parafian
15.00 +Stefania Kruk, od chrześnicy z rodziną
18.00 +Zofia Witek, gregoriańska

Sobota -3.09
+Zofia Witek, gregoriańska
18.00 w 15 rocz. ślubu Anny i Mariusza

Niedziela  - 4.09
+Tomasz Dukała, Józef Madeja
9.00 +Zofia Witek, gregoriańska
10.30 +Marta Zdybał, ZdzisławLeja
12.00 o błogosławieństwo dla dzieci Marii i Jasia
12.00 +Zofia i Józef Gibas

Czytania na niedzielę  28 sierpnia 2016 r.

I czytanie:
(Syr 3,17-18.20.28-29)
Synu, z łagodnością wykonuj swe sprawy, a każdy, kto jest prawy, będzie cię miłował. O ile wielki jesteś, o tyle się uniżaj, a znajdziesz łaskę u Pana. Wielka jest bowiem potęga Pana i przez pokornych bywa chwalony. Na chorobę pyszałka nie ma lekarstwa, albowiem nasienie zła w nim zapuściło korzenie. Serce rozumnego rozważa przypowieści, a ucho słuchacza jest pragnieniem mędrca.

II czytanie:
(Hbr 12,18-19.22-24a)
Nie przystąpiliście do dotykalnego i płonącego ognia, do mgły, do ciemności i burzy ani też do grzmiących trąb i do takiego dźwięku słów, iż wszyscy, którzy go słyszeli, prosili, aby do nich nie mówił. Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który sądzi wszystkich, do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu, do Pośrednika Nowego Testamentu - Jezusa.

Ewangelia:
(Łk 14,1.7-14)
Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. I opowiedział zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich: Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: Ustąp temu miejsca; i musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce. Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: Przyjacielu, przesiądź się wyżej; i spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony. Do tego zaś, który Go zaprosił, rzekł: Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych.

Misyjne Drogi            gmina Zielonki               Światowe Dni Młodzieży w Krakowie