StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Przydatne strony

2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego 23.04.2017

Szczegółowy program dzisiejszych uroczystości ku czci Miłosierdzia Bożego
w sanktuarium w Łagiewnikach na plakacie w gablocie.

Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek dla poszkodowanych w Aleppo w Syrii.
Można także wysłać charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 ( koszt 2,46 z VAT).

W poniedziałek liturgiczna uroczystość św. Wojciecha,
biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

Spotkania kandydatów do bierzmowania (terminy do wyboru):w poniedziałek o godz. 19.15, w sobotę o godz. 10.00 i 11.00.
Rocznica I Komunii św. dzieci z klas IV w niedzielę, 21 maja o godz. 12.00.

Planowana jest parafialna pielgrzymka do sanktuariów w Meksyku w dniach 17 – 28 lutego 2018 r.
Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy naszej modlitwie i życzymy wiele łaski Bożej.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i odwiedzania strony internetowej naszej parafii: www.parafia-wegrzce.pl

Poniedziałek -24.04.

7.00 za Parafian
18.00 dziękczynna w 36 rocz. ślubu Elżbiety i Józefa
18.00 o dobrą maturę dla Marceliny

Wtorek - 25.04.
7.00 za Ofiarodawców
18.00 +Jadwiga Jeleń, 10 rocz. śm.

Środa - 26.04.
7.00 +Stanisław Sołek, od brata Józefa z rodziną
18.00 Jerzy Kostrój, Stanisław Barański, imieninowa

Czwartek -27.04.
7.00 +Stanisław Sołek, od szwagra z rodziną
18.00 +Józef Zasada, od koleżanek i kolegów córki z pracy

Piątek- 28.04.
15.00+Adolf i Władysława Szela, Jan i Józefa
18.00 +Wiesława, Stanisław, Janina, Władysław, Marianna, Franciszek Ordys, Katarzyna, Jan Małpa, Maria Adamczyk
18.00 o błogosławieństwo dla ks. Wojciecha, od wspólnoty Magnificat

Sobota -29.04.
7.00 +Marian Krakowski
18.00 w 31 rocz. ślubu Marii i Jerzego, dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo

Niedziela - 30.04.
7.00 +Zofia i Mateusz Waśko
9.00 o błogosławieństwo dla ks. Wojciecha, od Rady Parafialnej
9.00 +Stanisław Broś10.30 +Adam i Marianna Molga, Franciszek i Stanisława Tulej, ++ z rodzin Molgów i Tulejów
12.00 +Paweł Broś16.00 +Anna Majka, 4 rocz. śm., +Józef Majka, 23 rocz. śm.

Czytania na 23 kwietnia 2017 r.

I czytanie: (Dz 2,42-47)
Bracia trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwie. Bojaźń ogarniała każdego, gdyż Apostołowie czynili wiele znaków i cudów. Ci wszyscy, co uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne. Sprzedawali majątki i dobra i rozdzielali je każdemu według potrzeby. Codziennie trwali jednomyślnie w świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali posiłek z radością i prostotą serca. Wielbili Boga, a cały lud odnosił się do nich życzliwie. Pan zaś przymnażał im codziennie tych, którzy dostępowali zbawienia.

II czytanie: (1 P 1,3-9)
Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei: do dziedzictwa niezniszczalnego i niepokalanego, i niewiędnącego, które jest zachowane dla was w niebie. Wy bowiem jesteście przez wiarę strzeżeni mocą Bożą dla zbawienia, gotowego objawić się w czasie ostatecznym. Dlatego radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń. Przez to wartość waszej wiary okaże się o wiele cenniejsza od zniszczalnego złota, które przecież próbuje się w ogniu, na sławę, chwałę i cześć przy objawieniu Jezusa Chrystusa. Wy, choć nie widzieliście, miłujecie Go; wy w Niego teraz, choć nie widzicie, przecież wierzycie, a ucieszycie się radością niewymowną i pełną chwały wtedy, gdy osiągniecie cel waszej wiary - zbawienie dusz.

Ewangelia: (J 20,19-31)

Było to wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia. Tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, Jezus wszedł, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane. Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: Widzieliśmy Pana! Ale on rzekł do nich: Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę. A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym. Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój! Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego.

26 Kwietnia 2017
Imieniny obchodzą:
Artemon, Klaudiusz,
Klet, Marcelin,
Marcelina, Maria,
Marzena, Spycimir
Do końca roku zostało 250 dni.

_________________________________________________________
www.parafia-wegrzce.pl Parafia pw sw Andrzeja Boboli w Wegrzcach