StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Przydatne strony

33 Niedziela Zwykła 19.11.2017

Dzisiaj gościmy zespół muzyki sakralnej z Doniecka i Ługańska na Ukrainie,
który swoim śpiewem uświetnia przeżywanie liturgii mszalnej.
Po mszach św. kwestują na remont domu w Krzywaczce w dekanacie Sułkowickim,
w którym zamieszka 5 rodzin z terenu objętego działaniami wojennymi.
Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła miłosierdzia.

Różaniec za zmarłych w poniedziałek, środę i czwartek przed Mszą św. wieczorną.
W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
We wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
W środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
W piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.
W sobotę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

Prosimy o ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła
parafian z Bosutowa ul. Leśna .
Najlepiej zebrać je po sąsiedzku i przekazać do zakrystii do piątku.
Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy naszej modlitwie, wypraszając wiele łaski Bożej.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz kalendarzy na 2018 rok i odwiedzania strony internetowej naszej parafii: www.parafia-wegrzce.pl

Poniedziałek -20.11.
7.00 za Parafian
18.00 +Czesław Cyganek, od rodziny Zajdów

Wtorek -21.11.
7.00 za Ofiarodawców
18.00 +Józef Sandacz, s. Stanisław
18.00 +Marianna Osuch, 28 rocz. śm.
Środa–22.11.
7.00 +Andrzej Krzemiński, od Asi z rodziną
18.00 +Paweł Stachura, od Haliny

Czwartek 23.11.
7.00 w int. Ks. Proboszcza i ks.Dariusza, od chorych , których nawiedzamy w I soboty
18.00 +Henryk Grajny

Piątek- 24.11.
15.00 +Ryszard Sokół. Piotr Ciaranek
18.00 o błogosławieństwo z podziękowaniem dla rodziny Bobka

Sobota-25.11.
7.00 +Czesław Cyganek, od rodziny Socha z Mędrzechowa
18.00 +Helena Włudarska, od syna Pawła z żoną i rodziną

Niedziela - 26.11.
7.00 +Barbara Ciaćma, 7 rocz. śm., m. Józef
9.00 +Elżbieta Kurek
10.30 +Henryk Grajny
12.00 +Stefan Lech, 22 rocz. śm., ż. Joanna, rodzice Helena i Karol Lech
16.00 +Zofia i Józef Gibas

Czytania na 19 listopada 2017 r.

I czytanie: (Prz 31,10-13.19-20.30-31)
Niewiastę dzielną któż znajdzie? Jej wartość przewyższa perły. Serce małżonka jej ufa, na zyskach mu nie zbywa; nie czyni mu źle, ale dobrze przez wszystkie dni jego życia. O len się stara i wełnę, pracuje starannie rękami. Wyciąga ręce po kądziel, jej palce chwytają wrzeciono. twiera dłoń ubogiemu,do nędzarza wyciąga swe ręce. Kłamliwy wdzięk i marne jest piękno: chwalić należy niewiastę, co boi się Pana. Z owocu jej rąk jej dajcie,niech w bramie chwalą jej czyny.

II czytanie: (1 Tes 5,1-6)
Nie potrzeba wam, bracia, pisać o czasach i chwilach. Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pański przyjdzie tak, jak złodziej w nocy. Kiedy bowiem będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo - tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą. Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej. Wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia. Nie jesteśmy synami nocy ani ciemności. Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi!

Ewangelia: (Mt 25,14-30)
Jezus opowiedział uczniom tę przypowieść: Pewien człowiek, mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał. Zaraz ten, który otrzymał pięć talentów, poszedł, puścił je w obrót i zyskał drugie pięć. Tak samo i ten, który dwa otrzymał; on również zyskał drugie dwa. Ten zaś, który otrzymał jeden, poszedł i rozkopawszy ziemię, ukrył pieniądze swego pana. Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi. Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem. Rzekł mu pan: Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana! Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa talenty, mówiąc: Panie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałem. Rzekł mu pan: Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana! Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: Panie, wiedziałem, żeś jest człowiek twardy: chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzieś nie rozsypał. Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność! Odrzekł mu pan jego: Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał. Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

18 Listopada 2017
Imieniny obchodzą:
Aniela, Cieszymysł,
Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto,
Roman, Tomasz
Do końca roku zostało 44 dni.

_________________________________________________________
www.parafia-wegrzce.pl Parafia pw sw Andrzeja Boboli w Wegrzcach