StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Wideo
Przydatne strony

24 Niedziela Zwykła 17.09.2017

Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. z udziałem rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.
We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lectio divina.
W środę wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon,
prezbitera, Pawła Chong Hasang i 101 Towarzyszy.
W czwartek święto św. Mateusz, apostoła i ewangelisty.
W piątek wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy.
W sobotę wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika.
Dzisiaj i w przyszłą niedzielę można poprzeć inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”
mająca na celu powstrzymanie zabijania nienarodzonych dzieci ze względu na ich stan zdrowia.
Karty do podpisu wystawione są na stoliku przy wyjściu.

Zapraszamy kandydatów na ministrantów, chłopców z klas IV i starszych na spotkanie,
w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

Zapraszam na spotkanie Radę Parafialną w środę, 20 września o godz. 19.00.

W następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli III zakonu paulistów,
którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2018 r.
Można je będzie nabyć po każdej Mszy św. w cenie 10 zł.
Będą dostępne także egzemplarze Pisma Świętego do słuchania. Mam nadzieję,
że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelie i życia Słowem Bożym na co dzień. Gorąco polecam.

Prosimy o ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła parafian
z Dziekanowic numery: 35, 68, 83, 84, 55, 115, 123, 124, 126, 143;
ul. Powstańców numery: 113, 115a;
ul. Dziekanowickiej numery; 2e, 2f, 3, 3a, 3c, 3d, 5, 7, 7a, 9a, 9
Najlepiej zebrać je po sąsiedzku i przekazać do zakrystii do piątku.
Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy naszej modlitwie, wypraszając wiele łaski Bożej.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i odwiedzania strony internetowej naszej parawww.parafia-wegrzce.pl

Poniedziałek -18.09.
7.00 Za Parafian
18.00 +Stanisław Rozpondek, imieninowa
18.00 +Józef Zasada

Wtorek - 19.09.
7.00 za Ofiarodawców
18.00 +Tadeusz Kruk, greg.

Środa–20.09.
7.00 Tadeusz Kruk, greg
18.00 +Stanisław Ciaćma

Czwartek 21.09.
7.00 + Tadeusz Kruk, greg
18.00 +Zofia, Jan Wójcik, s. Franciszek

Piątek- 22.09.
15.00 +Maria, Michał Jeleń
18.00 + Tadeusz Kruk, greg

Sobota- 23.09.
7.00 +Tadeusz Kruk, greg
18.00 +Jan Wawrzeń

Niedziela - 24.09.
7.00 +Barbara i Józef Ciaćma, Stefan Bednarczyk
9.00 + Tadeusz Kruk, greg
10.30 +Józef Jamróz, ż. Maria, s. Franciszek
12.00+Mieczysława i Lucja Lis
16.00 +Zofia i Stanisław Teichman

Czytania na 17 września 2017 r.

I czytanie: (Syr 27,30-28,7)
Złość i gniew są obrzydliwościami, których pełen jest grzesznik. Tego, który się mści, spotka zemsta Pana: On grzechy jego dokładnie zachowa w pamięci. Odpuść przewinę bliźniemu, a wówczas, gdy błagać będziesz, zostaną ci odpuszczone grzechy. Gdy człowiek żywi złość przeciw drugiemu, jakże u Pana szukać będzie uzdrowienia? Nie ma on miłosierdzia nad człowiekiem do siebie podobnym, jakże błagać będzie o odpuszczenie swoich własnych grzechów? Sam będąc ciałem trwa w nienawiści, któż więc odpokutuje za jego przewinienia? Pamiętaj na ostatnie rzeczy i przestań nienawidzić; - na rozkład ciała, na śmierć, i trzymaj się przykazań! Pamiętaj na przykazania i nie miej w nienawiści bliźniego, - na przymierze Najwyższego, i daruj obrazę!

II czytanie: (Rz 14,7-9)
Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi.

Ewangelia: (Mt 18,21-35)
Piotr zbliżył się do Jezusa i zapytał: Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy? Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy. Dlatego podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chciał rozliczyć się ze swymi sługami. Gdy zaczął się rozliczać, przyprowadzono mu jednego, który mu był winien dziesięć tysięcy talentów. Ponieważ nie miał z czego ich oddać, pan kazał sprzedać go razem z żoną, dziećmi i całym jego mieniem, aby tak dług odzyskać. Wtedy sługa upadł przed nim i prosił go: Panie, miej cierpliwość nade mną, a wszystko ci oddam. Pan ulitował się nad tym sługą, uwolnił go i dług mu darował. Lecz gdy sługa ów wyszedł, spotkał jednego ze współsług, który mu był winien sto denarów. Chwycił go i zaczął dusić, mówiąc: Oddaj, coś winien! Jego współsługa upadł przed nim i prosił go: Miej cierpliwość nade mną, a oddam tobie. On jednak nie chciał, lecz poszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu. Współsłudzy jego widząc, co się działo, bardzo się zasmucili. Poszli i opowiedzieli swemu panu wszystko, co zaszło. Wtedy pan jego wezwał go przed siebie i rzekł mu: Sługo niegodziwy! Darowałem ci cały ten dług, ponieważ mnie prosiłeś. Czyż więc i ty nie powinieneś był ulitować się nad swoim współsługą, jak ja ulitowałem się nad tobą? I uniesiony gniewem pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu całego długu nie odda. Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, jeżeli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu.

22 Września 2017
Imieniny obchodzą:
Joachim, Joachima,
Maurycy, Prosimir,
Tomasz
Do końca roku zostało 101 dni.

_________________________________________________________
www.parafia-wegrzce.pl Parafia pw sw Andrzeja Boboli w Wegrzcach