Tradycyjnie, w u progu Wielkiego Postu w Kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Hasło tegorocznego 53. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”.
Nawiązując do zbliżającej się beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, zachęca do złożenia daru abstynencji w ramach duchowych przygotowań do beatyfikacji. „Kard. Stefan Wyszyński był jednym z największych apostołów trzeźwości. Jemu często przypisywane są również słowa, które w rzeczywistości są słowami bł. ks. Markiewicza, że Polska albo będzie trzeźwa albo nie będzie jej wcale” – powiedział bp Bronakowski.

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu ma zachęcić wierzących do modlitwy w niezmiernie ważnej intencji, jaką jest wewnętrzna wolność wszystkich Polaków.

W naszej parafii przez cały Wielki Post będzie wstawiona Księga Abstynencji, do której można wpisać swoją deklarację abstynencji