Archiwum ogłoszeń

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA –   2 MAJA 2021

W sytuacji epidemii  covid 19 przypominamy o sanitarnych zasadach: nosimy maseczki zasłaniające usta i nos, dezynfekujemy dłonie przy wejściu do kościoła, zachowujemy dystans i limit 50 osób ( od 4 maja). Przy wejściu do kościoła zabieramy bloczek z numerem miejsca i zajmujemy miejsce oznaczone kartką. Dla osób bez bloczka przygotowane są ławki przed kościołem.

Nabożeństwa majowe ku czci Matki Boże w niedzielę o godz. 16.00,  a w tygodniu o godz. 18.00. Po nabożeństwach Msza św.

W poniedziałek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę.

We wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika. Po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne lectio divina. W środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. W czwartek święto świętych Apostołów  Filipa i Jakuba.

W piątek okazja do spowiedzi św. w godz. 6.40-7.00, 14.30-15.00 i 17.00-18.00.

W sobotę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika.

Przygotowania do I Komunii św. Próby liturgiczne: Wtorek, 4 maja: godz. 16.00 – grupa z soboty o godz. 12.00; godz. 18.45 – grupa z soboty o godz. 13.30. Środa, 5 maja: godz. 16.00 – grupa z niedzieli o godz. 10.30; godz. 18.45 – grupa z niedzieli o godz. 12.00

Spowiedź przed I Komunią św.: czwartek, godz. 16.00 – klasy IIIa i IIIb; godz. 17.00 – klasa IIId, piątek godz. 16.00 – klasy IIIc i IIIe. Uroczystości I Komunii w sobotę o godz. 10.30. 12.00, 13.30     i w niedzielę godz. 10.30 i 12.00. W związku z uroczystościami w niedzielę prosimy, aby na te  Msze św.  przychodziły tylko te osoby, które związane są z dzieckiem przystępującym do I Komunii św.

W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne naszej parafii.

Solenizantom i jubilatom, składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i zdrowia.  Zachęcamy do prasy religijnej.

Poniedziałek –3.05.

7.00 +Ks. Włodzimierz Bogacz

9.00 +Mirosław Kuc, 9 rocz. śm.

10.30 +Zygmunt Węglarz, s. Leszek

12.00 +Czesława Brzeszcz, 8 rocz. śm.

16.00 +Helena Włudarska

Wtorek –4.05

7.00 za Ofiarodawców

18.00 +Stefan Bednarczyk, 6 rocz. śm.

18.00 w 1 rocz. urodzin Alberta i 5 rocz. urodzin Ignacego Cichy  o błogosławieństwo Boże

Środa -5.05

12.00 I Komunia święta

16.00 +Józef Socha, 25 rocz. śm

Czytania na 2 maja  2021

I czytanie: (Dz 9, 26-31)

Kiedy Szaweł przybył do Jeruzalem, próbował przyłączyć się do uczniów, lecz wszyscy bali się go, nie wierząc, że jest uczniem. Dopiero Barnaba przygarnął go i zaprowadził do apostołów, i opowiedział im, jak w drodze Szaweł ujrzał Pana, który przemówił do niego, i z jaką siłą przekonania występował w Damaszku w imię Jezusa. Dzięki temu przebywał z nimi w Jerozolimie, z siłą przekonania przemawiając w imię Pana. Przemawiał też i rozprawiał z hellenistami, którzy usiłowali go zgładzić. Bracia jednak, dowiedziawszy się o tym, odprowadzili go do Cezarei i wysłali do Tarsu. A Kościół cieszył się pokojem w całej Judei, Galilei i Samarii. Rozwijał się i żył bogobojnie, i obfitował w pociechę Ducha Świętego.

II czytanie (1 J 3, 18-24)

Ewangelia: (J 15, 1-8)

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».