Ogłoszenia parafialne

              1 NIEDZIELA ADWENTU – 3 GRUDNIA 2023

 

Rozpoczyna się Adwent. Roraty od poniedziałku do soboty  o godz. 6.45. Po roratach dzieci i młodzież zapraszamy dzieci i młodzież na symboliczny, ciepły posiłek.   

     W ciągu tygodnia przed porannym różańcem modlitwa do św. Andrzeja Boboli o pokój na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie. W niedziele modlitwa po Mszy św. o godz. 7.00

     W poniedziałek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.

     We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lectio divina.

     W środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

     W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, Od godz. 17.30 wspólny różaniec. W tym dniu o godz. 18.00 Msza św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych i poświęcenie medalików.

W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12.00 Godzina Łaski – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

      Parafian z ul. Warszawskiej  nry: 36, 35, 33, 32, 31, 29, 28, 22, 18, 16, 14, 10; Stary Trakt;  ul. E1 prosimy o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Prosimy je złożyć do piątku przelewem na konto parafii lub zebrać po sąsiedzku. Dziękujemy za ofiary złożone w poprzednim tygodniu.

            Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia ze stolika przy wyjściu z kościoła.

Opłatki wigilijne  można nabyć ze stolika w kaplicy lub w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.

    W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne naszej parafii.

Przygotowane będą paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.  Prosimy o pomoc w wsparciu tego dzieła. W sklepach na terenie parafii  u Leji – Boleń i ul. Warszawska, Euro na Sudole oraz Lewiatan  wystawione będą kosze, do których można do niedzieli 17 grudnia  składać dary dla potrzebujących.

Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w czwartek, 14 grudnia o godz. 19.00.

   Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę 16 grudnia o godz. 10

   Konkurs na własnoręcznie wykonaną szopkę bożonarodzeniową w niedzielę, 17 grudnia  o godz. 12.00.

Zbliża się czas wizyt duszpasterskich czyli „kolędy”. Prosimy zgłaszać pragnienie przyjęcia wizyty składając w kościele wypełnioną kartkę lub poprzez stronę internetową na adres e-mail parafia@wegrzce.pl

             Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej zdrowia, dobroci i miłości od ludzi. Zachęcamy do prasy religijnej.

Intencje mszalne  

Poniedziałek 4.12

6.45 o zdrowie dla Barbary Ciaćma

18.00 w 5 urodziny Filipa

Wtorek 5.12

6.45 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Barbary Grabowskiej, od Aliny

18.00 +Sabina i Stanisław Doniec, ++ z rodziny

Środa 6.12

6.45 o błogosławieństwo dla Barbary i Ewy

18.00 Zbiorowa

O zdrowie dla Jerzego

+Władysława Rokicińska, od Marii i Michała Orzeł

+Pelagia Wójtowicz, od Marii  i Mirosława Kasprzyków

+Stanisław Bociek, od rodziny Pietrasów z Woli Wadowskiej

+Józef Łysek, od Wiesławy i Andrzeja Paos

+Janusz Lewandowski, od Zdzisława Bolka

+Janina Mrugacz, od rodziny Kęsków

Czwartek 7.12

6.45 za Zmarłych wypominanych

18.00 +Władysław Pietrzyk, ++ z rodziny Pietrzyków i Kozłowskich

Piątek, 8.12

6.45 +Maria Dąbek, od siostry Ani z rodziną

15.00 podziękowanie dla Jezusa Miłosiernego za cud uzdrowienia, od Janiny i Mariana

18.00 w intencji Barbary Hartmann, z okazji imienin

Sobota 9.12

6.45 +Stefan Darmoń, rocz. śm.  

18.00  +Pelagia Wójtowicz, od Marceliny i Józefa z Nowego Sącza

Niedziela 10.12

7.00 +Maciej, Bogusław, Aniela i Mieczysław Nageholz

9.00 +Marian Krakowski, syn Janusz

10.30 1 rocznica Marysi i Tomka

12.00 +Aleksander Padlik, imieninowa, ++ rodzice Katarzyna i Zdzisław

16.00 w 50 rocz. ślubu Józefa i Krystyny Jankowicz

             

             Czytania na 3 grudnia 2023

I czytanie: (Iz 63, 16b-17. 19b; 64, 3-7)
Ty, Panie, jesteś naszym Ojcem, Odkupiciel nasz – to Twoje imię odwieczne. Czemu, o Panie, dozwalasz nam błądzić z dala od Twoich dróg, tak iż serca nasza stają się nieczułe na bojaźń przed Tobą? Odmień się przez wzgląd na Twoje sługi i na pokolenia Twojego dziedzictwa. Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił – przed Tobą zatrzęsłyby się góry. Zstąpiłeś: przed Tobą zatrzęsły się góry. Ani ucho nie słyszało, ani oko nie widziało, żeby jakiś bóg poza Tobą czynił tyle dla tego, co w nim pokłada ufność. Obyś wychodził naprzeciw tym, co radośnie pełnią sprawiedliwość i pamiętają o Twych drogach. Oto Ty zawrzałeś gniewem, bo grzeszyliśmy przeciw Tobie od dawna i byliśmy zbuntowani. My wszyscy byliśmy skalani, a wszystkie nasze dobre czyny jak skrwawiona szmata. My wszyscy opadliśmy zwiędli jak liście, a nasze winy poniosły nas jak wicher. Nikt nie wzywał Twojego imienia, nikt się nie zbudził, by się chwycić Ciebie. Bo skryłeś Twoje oblicze przed nami i oddałeś nas w moc naszej winy. A jednak, Panie, Ty jesteś naszym Ojcem. My jesteśmy gliną, a Ty naszym Twórcą. Wszyscy jesteśmy dziełem rąk Twoich.

  II czytanie: (1 Kor 1, 3-9)
Bracia: Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego i od Pana Jezusa Chrystusa! Bogu mojemu dziękuję wciąż za was, za łaskę daną wam w Chrystusie Jezusie. W Nim to bowiem zostaliście wzbogaceni we wszystko: we wszelkie słowo i wszelkie poznanie, bo świadectwo Chrystusowe utrwaliło się w was. Nie doznajecie tedy braku żadnej łaski, oczekując objawienia się Pana naszego, Jezusa Chrystusa. On też będzie umacniał was aż do końca, abyście byli bez zarzutu w dzień Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Wierny jest Bóg, który powołał nas do współuczestnictwa z Synem swoim, Jezusem Chrystusem, Panem naszym.

Ewangelia: (Mk 13, 33-37)
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!”.